• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
VLADO66 - майстор
parketmilanov написа:
=D> това си е съвсем друга ситуация!:)
и е топло и стабилно макар че фибрана ми е извънконтекста ама мечо пух както е казал "колкото повече толкова повече"
:)
Фибрана в случая е изравнил дъските и шперплата е нареден без много бой :wink:
tottenham - специалист
така като гледам нещата много наклониха към шперплата, общо взето проверих в един два магазина и всички ми препоръчаха за задачата шперплат (български). КАто ми казаха, че 2см ще свърши работа. Да ви кажа мисля че 2см е напълно достатъчна. материала е изключително здрав и невярвам да има проблеми с тежестите на малка площ. да ви кажа дори че видях идентично изпълнение като моят случай само, че е с ОСБ и няма никакви грижи. като се има предвид, че шперплата е с доста по -висока устойчивост на натиск.
koveslav - майстор
А някой да даде идея къде в Пловдивско OSB 3,влагоустойчиво е най на далавера? Направо започнах да завиждам на другите големи градове-София,Варна,Бургас,Ямбол и т.н.Има фирми,които там го предлагат 9мм на 16-17лв листа,а във Филибето е на 21-22,даже стига до 24лв...А ми трябва за обшивка на работилницата и нали разбирате-въпроса е по-важен,отколкото ако беше за вкъщи :D :D Дай боже да остане някой лев и за още някой инструмент.
Chefo77 - майстор
17 лева за лист е цена за ОСБ 2, тройката е по-скъпа.
Между другото, разликата във влагоустойчивостта между ОСБ2 и ОСБ3 е ниска, 5 процента е разликата в набъбването. Едното е 15, другото - 20%. Дали ако сложиш ОСБ2 и после го лакираш с нитроцелулозен лак, няма да се получи по-добра влагоустойчивост от ОСБ3? Още повече, че на теб ти е за вътрешна употреба. Нитроцелулозата поне е евтина, 5-6-7 лева литъра е в А.Н.Н. 2. Имате си го в пловдивско :)
http://www.lakove.bg/bg

Иначе - имате си Алати.
koveslav - майстор
За външно и вътрешно-за сандвич го глася,колега.Но в крайна сметка може да те послушам и да взема OSB 2,а да ползвам по-качествени лакове за обработката.
  • 1
  • 2

Тема "дебелина на ОСБ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: