• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
tottenham - специалист
колеги искам да изградя под, който да легне върху метална скара с общи размери 6*3,2 м (тип решетка 60*60см). идеята ми е да зашия ОСБ върху скарата и после върху него да поставя паркет или мокет. но не знам каква дебелина ОСБ да ползвам ? помещението ще се ползва за спалня. тъй като въпросната спалня ще се пада над кухнята, а там има водни изпарения, следва предполагам да ползвам ОСБ-3, но не знам дали да не поставя и един слой найлон под ОСБ, за да не прониква влага и да го деформира?
Chefo77 - майстор
А защо ти е да се занимаваш с ОСБ + найлон + не знам си какво още, след като има водоустойчив шперплат?
tottenham - специалист
ами ОСБ-то не е ли по-здраво (устойчиво на натиск)? все пак по този под ще се ходи и ще има натиск върху малка повърхност от пода
VLADO66 - майстор
tottenham написа:
ами ОСБ-то не е ли по-здраво (устойчиво на натиск)? все пак по този под ще се ходи и ще има натиск върху малка повърхност от пода
Не е по здраво.
tottenham - специалист
въпреки големите ми резерви относно здравината на шперплата спрямо ОСБ, то тогава цената на шперплата е доста по голяма . ОСБ-3 в м-н Алати е 14,60лв/м2 за размери на листа 250*125*1,8 см
VLADO66 - майстор
tottenham написа:
въпреки големите ми резерви относно здравината на шперплата спрямо ОСБ, то тогава цената на шперплата е доста по голяма . ОСБ-3 в м-н Алати е 14,60лв/м2 за размери на листа 250*125*1,8 см
Разликата е около 5лв/м2 при еднаква дебелина.Като качество на материала шперплата си заслужава цената.
Chefo77 - майстор
При нас в Топливо е 38 лева - ОСБ3, 18 мм, 2440х1220 мм, Кроношпан България.
parketmilanov - специалист
за да стане това което си намислил , най-добре цена качество е с 2 листа по 18мм монтирани 1ред направо 2ред напречно на първия .
с 1 пласт от 22мм също става но гредичките поначесто или има голяма вероятност да подава ако слагаш мокет и на снадките да имаш разлики от по 3 мм ...
моя фаворит също е шперплат 2 пласта по 20мм ..но си е голям бюджет....
поздрави и успех....
PS.60 na 60 си е доста според мен ...по добре е през 40см .../лично мнение/
torbalan - Дървен философ
Аз върху гредите сложих един ред кофражни дъски, върху тях фибран 3 см. и най-отгоре кофражен шперплат 22 мм.

Получи се добре. Гредите са през 50 - 60 см.
parketmilanov - специалист
=D> това си е съвсем друга ситуация!:)
и е топло и стабилно макар че фибрана ми е извънконтекста ама мечо пух както е казал "колкото повече толкова повече"
:)
  • 1
  • 2

Тема "дебелина на ОСБ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: