Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте... до колкото прегледах форума и сайта, не успях да намеря каквато и да е информация за изолационния материал "Депрон". Някой да има информация относно този материал и евентуално от къде може да се купи? Предварително Ви благодаря :-D
Лек и успешен ден :-D
Тани - модератор
Единствената ПОЛЕЗНА информация която мога да ти дам е НЕ ГО КУПУВАЙ!
Който ти е казал че това е изолационен материал те е излъгал!

Все пак може да ползваш търсачката и да напишеш "депрон" , но мисля че ти дадох най общите мнения в горните два реда!

http://www.napravisam.bg/forum/search.php?mode=results
Profi Stroi - специалист
Води се изолационен материал и го има в 2 дебелини 3 и 6 мм
Дават го че е за таван но не е така
Ако го слагаш на стени не е практичен има функцията на изолационен тапет
Лепи се по същия начин с лепило за изолация на Мегахим или Оргахим
Скъп е и не е практичен
Иначе го има в Практикер и Бриколаж
Вносителя е в Ботевград
http://www.depron.hit.bg/proba.html
Тани - модератор
Води се изолационен материал ........
Profi . технически наистина е така , но това е игра на думи! Това ,че ще повиши топлоизолацията на стената с 1% няма никаква практическа стойност! Единственото предимство е , че може да спре появата на мухъл , НО не е сигурно. Освен цената на Депрона трябва да предвидим лепило, мрежа , шпакловка , евентуално труд на майстора и се оказва , че цената на"изолацията" на квадратен метър остава доста малка част в сравнение с останалите материали . Ако инвестираме още 50% на квадратен метър , ще получим поне 500% повишаване на топлоизолацията на системата , което е икономически по-целесъобразно!
Благодаря ви за отговорите...
Имам още един въпрос.. Предстои ми лепене на корк (с винилово покритие) с дебелина 4 мм. Проблема е че разстоянието м/у пода и долния край на вратата е 7 мм. Та въпроса ми е какъв материал бихте ми препоръчали за изолация под корка.

P.S. Във връзка с корка ви попитах за Депрона.

Тема "Депрон - що е това?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: