Много интересна и все по-често дискутирана тема.
teodor_xristov_80 - напреднал
Здравейте отново. Както става почти винаги - изникнаха проблеми.
Пода /плочата/ под сгурията е много крива, ама много, и без изравнителна замазка няма да мина.
При този вариант се замислям и съм се решил тръбите до радиаторите да ги прекарам през цялото помещение на пода на спирала или нещо подобно.
Ако има някъде писано моля насочете ме.
Може ли да стане така ?-
1. Изравняване на плочата.
2.IZO-FLOOR - примерно
3. Отгоре замазка и полагане на тръбите или над IZO-FLOOR трябва пак замазка.
4. Полагане на тръбите, замазка и отгоре ламинат
Да питам - тъй като тръбите се нагряват и топлоотдават много - все пак водата е около 75 С - ако тръбите за замазани, това ще окаже ли някакво влияние върху ламината които ще е най -отгоре.
jekasus - майстор
В раздел "Отопление", там търси информация и помощ.
Chefo77 - майстор
С тези 75 градуса ще разкажеш играта на ламината за норматив. Хората дават максимална температура на подовото 29 градуса, хайде - 30, 35 да е!. Но 75 ... Ако и да има 3 см замазка отгоре (примерно).
Ако решиш все пак да правиш подово, внимавай с изолацията под него - да е по-дебела. Да не почнат да се оплакват собствениците на гаражите, че им е много топло.
В твоя случай аз бих сложил фибран с гипсфазер и корк най-отгоре.
В къщи имам паркет, ламинат, корк и теракот - определено върху корка се чувствам най-добре с боси крака.
Успех
Реших да ползвам темата за да не отварям нова . Ситуацията при мен е същата , но в момента пода е ->плоча , подова замазка (около 5-6 см) и след това смола която е станала като стъкло. Денивилацията в отделните стаи е около 1-2 см . Искам да сложа 4-5см фибран и отгоре да наредя ламинат . Въпроса е как да стане това . Аз се сещам за няколко варианта :
1)фибрана се лепи в/у смолата със лепило за лепене на XPS за външна изолация (или гипсово лепило - Rigips пишат че ставало за лепене на XPS)
2)като 1) но се правят ленти от 2 компонентна хидроизолация за по-добра адхезия
3)изкъртва се смолата на петна през 20-30см , саморазливна замазка и след това редене на фибран и ламинат без лепене
Та , кой е най-удачния вариант или предложете нещо различно . Благодаря предварително :)

Тема "По топъл под - КАК?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: