• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Привет на всички.
Искам да помоля за консултация по следния казус. Имам 30кв.м., под, които планирам да изолирам с фибран 5см и върху него армирана замазка 5 см. Въпроса е, дали мога да викна бетоновоз, който да стовари 1.5 куб.м. бетон и така за направя замазката. Питам за такъв вариант, защото искам да избегна безкраиното бъркане на цимет и пясък, което освен времеемко е и трудоемко. Ако вариант с бетон е възможен, то какъв точно бетон ми трябва. Каква армировка би било най-удачно да правя?
Финално покритие - гранитогрес, теракот.
Въобще какво бихте ме посъветвали?
Благодаря предварително на всички.
marmoz - специалист
Става,викаш си камион с разтвор за замазка,НО не го изсипваш върхо фибрана директо :-D ,носиш го на кофи :) ,за 30 кв.м не съм сигурен дали ти трябва армировка/според мен по скоро не/ или каква ,има технология на обиране на напреженията по замазките /прочети малко за замазки/,гранитогреса/теракота/ също преразпределя натоварването - армировката според мен е излишна и те така :)

П.П.Колегите да допълват и корегират ако съм пропуснал моменти :)
kozl - майстор
Може да се ползва бетон като замазка, но е по-труден за работа при такива дебелини. Все пак в замазката има само пясък, а в бетона и чакъл. Армировката, както и дебелината на бетона/замазката зависят от натоварването и от това каква е основата отдолу. Специалистите, които правят бетонови настилки (за тежко натоварване) искат минимум 7 см. Никога не сме спестявали армировка на замазка в-у топлоизолация.
Да и потвърждавам, че бетоновоза може да транспортира замазка. За да се излива по-лесно я разреждат с вода. Съхне по-бавно и сляга повече.
chapara - майстор
Каква е основата?, Дай по ясно питанията си.Правил съм около 2000 кв.м. такова нещо в София, кв. Надежда, с/у старите хали, като финиша е гранитогрес. Нищо не е мръднало, за жалост и от мерак за промяна на дизайна, направиха в/у голяма част от подовете саморазливка и ПВЦ покритие.
VLADO66 - майстор
Ако замазката е на сгодно място може да се викне миксер с помпа и при подходяща консистеция ще я плесне като турбозол саморазливна.Разтвора не е добре да се оводнява на място без да се добави цимент-на това количество замазка около 75 до 100 кг.цимент
Да разбирам, че всеки бетонов възел може да ми достави циментова замазка? Това е чудесно. Мога ли да използвам тънка метална армираща мрежа. Става въпрос са кухня, баня и коридор.
VLADO66 - майстор
Може разбира се,само че ако съм на твое място ще си поръчам земновлажна,ако не ползваш варианта за турбозола- първо трябва да си направиш майки и след като дръпнат да положиш замазката.Мрежа може да се сложи,даже е препоръчително.
jekasus - майстор
Демпферна лента по стените(червени стрелки), всяко помещение да се отдели от другите(зелени стрелки).
Замазката на банята я оставете на фаянсаджията, той по-добре ще знае какви наклони да направи.
Метална мрежа задължително, демпферна лента можеш да заместиш с например с това, като нарежеш на ивици по 10 см.

Прикачен файл

труженик.jpg
труженик.jpg (21.96 KиБ) Видяна 25237 пъти
capola - помощник
Общо взето и аз се каня да направя същото. Под фибрана има друга цимонтова замазка, която е сравнително равна. Въпросът ми е дали трябва въобще да лепя фибрана или няма да има нужда?
djendov - специалист
VLADO66 написа:
Може разбира се,само че ако съм на твое място ще си поръчам земновлажна,ако не ползваш варианта за турбозола- първо трябва да си направиш майки и след като дръпнат да положиш замазката.Мрежа може да се сложи,даже е препоръчително.
Защо трябва да е земновлажна? Аз също се опитвам да взема решение как да изпълня замазката над подовото - 100 квадрата общо.
Тая земновлажна не мисля, че оплътнява хубаво край тръбите. Гледах няколко клипа в тубата и тая течната дето я разнасят с турбозола изглежда много добре. още повече, че ще стане доста равно...изглежда лесно за Направи сам. Въпроса е дали е здраво, че да не се ринат после замазки и тръби, и пак наново....
  • 1
  • 2

Тема "Замазка върху фибран?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: