Много интересна и все по-често дискутирана тема.
georgi_aba - помощник
Ами и това съм мислел ама много скъпи тези алуминиеви профили 8-[ на скоро правих една кухня и слагах такъв ъглов профил под шкафовете ами той беше 30 лв. на метър а има и по 70 лв на метър. Няма да ми излезе сметка. Иначе много яко изглеждат :)

Ще пратя снимки като го направя ама не знам дали ще е скоро че сега съм на тема мебели.
EDI - майстор
Абе я си фрезовай един канал в дървен профил и пак наври вътре една лента, хем евтино, хем в тон с таваня. :partyman:
bulhomes2 - майстор
Може да пробваш от тия - http://depronbg.com/%D0%94%D0%B5%D0%BA% ... D0%B8.html
Имаха някакъв начин да се боядисват.
georgi_aba - помощник
Даааам точно това имах в предвид под "полиуретанов ъгъл" :)
bulhomes2 - майстор
Мислех, че полиуретана е някакъв вид пластмаса.
georgi_aba - помощник
Ами може и аз да се бъркам.
svg - специалист
Да съживим темата :)
Здравейте!
Обмислям да монтирам ламинат на таван.
Къща, тавана е гредоред. Помещенеито е коридор. Няма външни стени. В момента е с ГК. Следва, логичния въпрос от Вас, защо искам да слагам ламинат на тавана. Причинитте са няколко:
- монтирах ламинат на стените;
- ако тавана остане с ГК трябва ежегодно да се боядисва/освежава, което води до разходи в бъдеще;
- едната стена е с МНОГО голяма денивилация на места. Доста го 2-3 см. Мислих да я изкъртя до тухна, но се оказа изключително трудоемка задача. Въпреди денивилацията, мазилата е здрава. Ако се бях решил да се изравни, много труд, материали и финанси, което обезмисля ламината на стените. На стените, ламината е залепен с TYTAN PROFESSIONAL 60 секунди. 3ти месец не е мръднал;
- за вбъдеще, поддръжката ще е лесна. Едно минаване с влажен парцал и е чисто.
Как НАЙ-ЗДРАВО да закрепя ламината на тавана, така, че да не мадне и да не контузи някой? Да не дава Господ и по-лошо...
Мислех само с пяна, но дали мога и имам това доверие? С дървена скара? Възможно, но за целта трябва да оцеля констукцията на която е монтиран ГК. Възможно е да я намеря с помоща на магнит /предполагам/. С рапиди, а там където ще влиза слевващата дъска от ламината, да отстраня закопчалката на ламината, за да може да "прибере" както трябва.
Мислих и за монтаж на PVC ламперия. Леко и лесно за монтаж, НО... в коридора има лунички. Колкото и да са LED, все пак отдават топлина и е възможно след време, да обгори около тях.
Има и вариант да е с PVC ламперия, като махна луничките и поставя някакво линейно осветително тяло /8 години съм продавал осветителни тела и са ми до болка ясно нещата/.
Ще съм Ви благодарен за всякакви съвети и мнение! :)

П.П. Гледам да е практично и лесно за поддръжка. Нещата от типа" красиво, кичозно и модерно, само защото някой друг го има, не са ми по вкуса.
mkocev - специалист
Аз бих направил много тънка скара за да може да се закове ламината. Може и в кобинация с малко пяна да се монтира.
Ако не можеш да намериш скарата на ГК, мисля, че и "охлюви" ще държат достатъчно скарата за ламината към ГК , не знам обаче винтовете в кашона дали ще и понесат ламината...

Тема "Ламинат на таван-един интересен проект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: