Много интересна и все по-често дискутирана тема.
parketmilanov - специалист
Ламинат на таван? Тук из темите по форума доста неща има изписани като мнения и като въпроси ,започваме един таван и
ще се постарая със снимки и информация да онагледя всичко което се случва.
интересното е че тавана е много рехав и гредите се монтират с 152 мм винт за директен монтаж .
пласт 9мм осб и след това ламинирания паркет .

Прикачен файл

IMG_0781.JPG

Прикачен файл

IMG_0783.JPG

Прикачен файл

photo (3).JPG
EDI - майстор
Темата е интересна.Колегата Стоян преди време направи монтаж на стена, а това ще допълни технологиите за употреба на ламината.Предполагам, ще стане много добре.И аз съм се замислял по въпроса, но до реализация не съм стигал.Ще чакам още снимки.
parketmilanov - специалист
В момента колегите монтират и до края на седмицата тавана трябва да е готов,а и тъй като ламината е с интересен декор с алуминиева фуга мисля че ще се получи интересен проект огледален под-таван .
сега си намерих и една интересна стена от хард бамбук която е извън точната тема но пак сме в контекста
с лошо фотокачество но с ясен замисъл.

Прикачен файл

IMG_0386.JPG
IMG_0386.JPG (98.2 KиБ) Видяна 17773 пъти

Прикачен файл

IMG_0385.JPG
IMG_0385.JPG (100.67 KиБ) Видяна 17773 пъти
N.Georgiev - специалист
Много пъти съм се замислял за тази идея , но така и не съм се решил да пробвам.Ще споделиш ли с какво го лепите и освен лепенето има ли някакво друго укрепване .Има едни метални пластини за монтаж на МДФ ламперия дали са подходящи за монтажа .
MrSpasov - специалист
Ще се видиш в чудо колега.
Въпреки, че на теория звучи лесно, не е толкова лесно - земното притегляне си казва думата.
Нямам опит в поставянето на таван, имам опит в поставянето на стена - е няма такъв гърч - накрая го мотирах на земята и го залепих като пано на стената.
Говоря за вертикално поставяне на паркетините.
Иначе теоритично с това OSB, подкараш ли първи ред, залепиш ли го УЖ трябва да тръгне лесно и без лепене ами със "стъкларски пирончета" в перото можеш да закрепваш следващите паркетини, но има едно НО.
Опитай се на земята да сложиш една паркетина и 2 човека да я настъпят така, че да не мърда а ти монтирай насрешната да видиш лесно ли е !?
Технологията на поставяне на ламинат не предполага фиксираност на паркетините, защото за самият монтаж трябва повдигане и приплъзване ..оф .. абе едно специфично е , повечето трябва да знаете.
parketmilanov - специалист
гредите се анкерират здраво за стената , ако има нужда и химичен дюбел тук таме за сигурност .осб то с винтове за гредите , а ламината с такер и полиуретанов силикон се захваща за ОСБ /то/.
N.Georgiev - специалист
Къде переш скобите от такера ?
паркетолог - напреднал
MrSpasov написа:
Ще се видиш в чудо колега.
Въпреки, че на теория звучи лесно, не е толкова лесно - земното притегляне си казва думата.
е няма такъв гърч ..оф .. абе едно специфично е , повечето трябва да знаете.
Мммм,даааа.......... =D>
Интересна тема :2thumbs: ще следя развитието и ..........

Тема "Ламинат на таван-един интересен проект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: