Много интересна и все по-често дискутирана тема.
gechev - специалист
Заради височината от 4 метра слагат по тъмни нюанси. Така визуално намаляват височината на стаята. Дизайнерска работа. :-D
apel - напреднал
Шапка ви свалям!
georgi_aba - помощник
Още преди 3 години бях решил да си правя такъв таван, даже си бях направил 3D проект.
Прикачен файл:
UKACHEN TAVAN_2.jpg
UKACHEN TAVAN_2.jpg (21.96 KиБ) Видяна 8713 пъти
Прикачен файл:
UKACHEN TAVAN_4.jpg
UKACHEN TAVAN_4.jpg (18.15 KиБ) Видяна 8713 пъти
Сега най накрая се реших. Радвам че има и други хора които са го пробвали това.

Смятам да монтирам дъскички от OSB-9мм със широчина 20 см. и да ги хвана за тавана с 54 дюбела 6 х 40 (тавана е бетон с 10 мм мазилка).
Прикачен файл:
Photo2282.jpg
Прикачен файл:
OSB.jpg
Прикачен файл:
PARKET.jpg
След това смятам да залепя ламинирания паркет плоскост по плоскост с монтажно лепило.

Тъй като не съм правил подобно нещо преди това и ме е страх да не ми се стовари някой ден на главата бих оценил вашето мнение :)
Chefo77 - майстор
PU + двойнозалепващо. Хубаво двойнозалепващо. Ако можеш да направиш някакви фиксатори докато изсъхне PU-то, ще е още по-добре.
parketmilanov - специалист
Sika bond T52 - http://parketimilanov.com/product/737/l ... d-t52.html
ако имаш такер /пневматичен пистолет с пирони/ ако не има игли в бриколаж

така го правим ние , пък досега не се е случвало да падне и надявам се никогаж !!! :)
georgi_aba - помощник
Какво е PU ?
Аз си взех вече монтажно лепило MOMENT FIX EXTREME POWER http://www.moment.bg/bg/produkti/fix-re ... power.html Не знам колко е подходящо моля пишете да знам преди да съм ги монтирал. Пише че е доста здраво 350 килограма на квадратен метър. Изпробвах го с едно малко парче и ми се струва здраво а е и леко гъвкаво. Какво мислите по въпроса ?
Като застраховка си взех и винтове 3 х 10 мм. и ще слагам по 6 на винта на дъска по следния начин, като изпилявам около 5 мм. там където се пада главата на винта:
Прикачен файл:
wint.jpg
wint.jpg (50.78 KиБ) Видяна 8639 пъти
Какво мислите и за това добре ли е ? Достатъчно ли е ? Не искам някой ден да ми се стовари това на главата 8-[

Като стане ще кача снимки всичко ще се заснема подробно ;)
EDI - майстор
По-важна е здравината на скарата, панелите няма да паднат, дори и само лепило им стига.Три винта на панел е достатъчно.
georgi_aba - помощник
parketmilanov написа:
Sika bond T52 - http://parketimilanov.com/product/737/l ... d-t52.html
А със SIKA Sikabond T1 става ли ?
D103314 - специалист
Какво стана колега? Направи ли тавана? :?
georgi_aba - помощник
Да завърших го много яко стана :) Само прагове не съм му сложил има и до там ще стигна. Благодаря момчета за съветите. Някой ако има въпроси да пита удоволствие ще споделя натрупания опит ;)
Прикачен файл:
Photo2861.jpg
Прикачен файл:
Photo2857.jpg
Прикачен файл:
Photo2856.jpg
Прикачен файл:
Photo2855.jpg
Прикачен файл:
Photo2854.jpg

Тема "Ламинат на таван-един интересен проект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: