Много интересна и все по-често дискутирана тема.
VLADO66 - майстор
mupo - напреднал
Това беше другият вариант.Ще взема от парафина.
VLADO66 - майстор
mupo написа:
Това беше другият вариант.Ще взема от парафина.
Ползвай го само в паркета :cool:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B0qi3CaDGo0[/youtube]
parketmilanov - специалист
Проблемите по късата страна ,така наречения мегалок са ясни ,но според мен в случая това чаткане е на 99% от неравна замазка ....и това с водата /АДМИРАЦИИ/:) хитро и нетрадиционно решение ...макар че ще е временно ...според мен ...експериментирай и с други неща ...но машинното масло ще ти даде аромат на стаята която трудно ще премахнеш а и все пак има бебе в нея...
поздрави и продължавам да следя темата..:)
todortv - майстор
Аз от самото начало мислех да ти предложа със спринцовка да сложиш глицерин, но не съм го правил и не посмях...
mupo - напреднал
С вода не смятам да го правя.Преди малко приключих с парафина, има ефект със сигурност.Дано е по-дълготраен.Но все пак ще ми спести доста главоболия.Дано всичко е добре.А за маслото колегата е прав, може да остане миризма от него, макар че то отива много малко количество.След време пак ще пиша как е.

parketmilanov, можеш ли да споделиш какво знаеш за този проблем на късата страна?А за замазката не мога да съм на 100% сигурен, че е равна, защото не съм слагал нивела.Гледах като я правиха, пуснаха майки и по тях с мастара....би трябвало да е ок.
raiderss - напреднал
Спалнята ми скърца и поддава горе долу като при теб, поотвориха се фугите и по 2 страни, но това го знам, че е от неравната замаска (друга тема, повече никога саморазливна). Въпреки 5мм подложка, момчето което ми монтира паркета ми забрани да купувам паркет с клик система, само традиционното захващане по дългата и късата страна. Неговото мнение беше, че още не са толкова упешни тези системи и във времето и работата му показва, че са проблемни, особено при така важната идеално права замаска.
Chefo77 - майстор
raiderss написа:
Спалнята ми скърца и поддава горе долу като при теб, поотвориха се фугите и по 2 страни, но това го знам, че е от неравната замаска (друга тема, повече никога саморазливна). Въпреки 5мм подложка, момчето което ми монтира паркета ми забрани да купувам паркет с клик система, само традиционното захващане по дългата и късата страна. Неговото мнение беше, че още не са толкова упешни тези системи и във времето и работата му показва, че са проблемни, особено при така важната идеално права замаска.
Бъркаш термините - клик и Мегалок. Двойният клик (стандартното) е най-доброто на пазара и според мен, мегалок-а е ... :wink:
mupo - напреднал
Здравейте от мен,след дълго отсъствие.Да споделя опита си с паркета.Парафина и маслото имат ефект за 2-3-4 часа.После пак си чатка.Говорих с друг майстор,според който, системата мегалок се е счупила по един или друг начин и това е ефекта.Последното, което пробвах беше поливане на фугите с малко вода, с цел леко да се раздуе и да спре това чаткане.На места проработи, на места не.Сега вече свикнах и не ми прави голямо впечатление.Живот и здраве след 2-3 години ще го сменя, може и гранитогрес да залепя.Това е за сега от мен.
dedal - специалист
Това с любимата е голяма схема за мангизи. От 8 стаи имам една с ламинат и 7 по стария начин с гредоред и дъски. Значи дъските си седят с някой 25 готини, като се разхлопа бой с пирона в гредата. За сметка на това евтиния ламинат ми скъса нервната система. Ми той за 2 години ми излезе колкото да скова дъски.

Тема "Ламиниран паркет скърца" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: