Много интересна и все по-често дискутирана тема.
tubleron - специалист
Здравейте колеги,искам на една градинка да и отскубна цветята и да я циментирам за да сложа маса и столове на село. Бихте ли ми казали стъпка по стъпка какво се прави
mladkal - майстор
Най- напред отскубваш растителността. Съсипваш я до степен, до която си сигурен, че тя няма да избои. Упорити са издънки от черница и слива, смокиня. На тези издънки трябва да обърнеш специално внимание. Заграждаш с платна(кофражни, дъски или каквото имаш подръчно) желаната площ. Укрепваш кофража като набиваш шишове в почвата -здраво. спъваш ъглите с подходящи леви, така че като ги напъне бетона отвътре да не се отворят -ъглите. Редиш излишни камъни - вътре. Парчетат от тухли и керемиди не са много удачни но стават. Намокряш ги и после изливаш пясъчно циментен разтвор бетон. Преди да го налееш поставяш армираща мрежа. Дебелина на теловете поне 4 мм и отвор на дупката поне 50мм на 50мм. С по-ситен отвор би ти станало по-здраво, но и по-скъпо. Наливаш бетона и заглаждаш. Определянето на нивото или пък наклон си е друга бира, за която нямам сили и желание да пиша там. Можеш да си пуснеш две (при нужда и повече "майки" ) по които да се водиш.

Не съм много добър в обясненията, но горе-долу те насочих...

поздрави- Младен- Стара Загора
VLADO66 - майстор
Най-добрия лек срещу плевели и издънки е между подложката и арматурата да се сложи дебел найлон.
tubleron - специалист
Благодаря Ви,а пръстта нищо ли не се прави след като отскубна растенията? Някакво трамбоване примерно или ,нищо-просто камъни и бетон?
tubleron - специалист
Много Ви Благодаря!
kokopi4o - помощник
Аз те съветвам да направиш и нещо като малки основи /20-30см/ по краищата на площадката. Аз не го направих и сега се е получило подкопаване на места под бетона- дъждове, поливане и т.н.
N.Georgiev - специалист
Може и вместо да копаеш основи да надупчиш със свредела за колове няколко дупки в четирите ъгъла по една дупка между тях и две три в центъра .

Тема "Циментиране на градинка-как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: