Много интересна и все по-често дискутирана тема.
чет ное 21, 2019 9:51 pmChefo77 написа:
Krono групата можеш да я изключиш без притеснения. Много, много издънки напоследък - слабо покритие срещу надраскване, мегалок сглобката дава дефекти - не бих заложил на тях. MyFloor е техен бранд, важи същото като за Кроно.
Alsapan преди бяха добре, наскоро не съм монтирал. Много слабо са представени у нас.
И винаги можеш да видиш Tarkett Estetica. :wink:
Благодаря за отговора.
Искаше ми се нещо от по-дебелите, на Таркет гледах повечето са 8мм.Дали ще са добре за по-натоварени помещения като хол и трапезария в жилището. Или да търся 9мм.и повече от тях.
Благодаря отново.
Chefo77 - майстор
Дебелината и износоустойчивостта нямат връзка. На теб ти трябва добро покритие, не височина предполагам. Tarkett имат 9 и 12 мм (Estetica и Gallery), които освен здраво покритие имат и много добра защита от влага и вода, а визията им е буквално като естествено дърво. 12-ката е и на тясна ламела, което е още по-истинско. Паркетен свят имат някакъв паралелен внос, те предлагат 12 и 14 мм, пак на Tarkett, но за руския пазар - ами не ме кефи, смотан ми е. И защитата срещу влага е колкото да има нещо там.
Определено ме интересува повече износоустойчивоста, отколкото дебелината. Ще погледнем пак тези на Таркет.
За Алсапана каза че нямаш мнения от скоро, преди това как са били като качество.
И ако може още едно питане, дайте съвет как да облека бетонни стъпала в апартамента, дали с ламинат или да се насоча към естествен материал,не искам да слагам гранитогрес.
Chefo77 - майстор
Преди бяха супер при "тестовете". С оглед на слабото представяне в България, няма как да получиш обратна връзка от клиенти :(
За стъпалата - камък. Много по-добре от ламинат. Много по-добре защитен материал, завършва със заобляне, нямаш лайсни нямаш нищо.
Ако искаш дърво - също е добър вариант, но е малко по-тегава поддръжката. Като цена - около 140-150 с материала (да се ориентираш).
Tsekov - помощник
Някой има ли впечатления от Poem серията на Tarkett: https://k2-floorings.com/product-catego ... 1%82/poem/ Интересуват ме как са като качество в сравнение с Estetica и Gallery сериите на Tarkett.
Chefo77 - майстор
Аз тук съм пас - не съм виждал, не съм и монтирал.
Lisko - майстор
Гласувам с две ръце за фаската. Имам и от двата вида в къщи - със и без.
Може ли някой да ме светне за терминологията - на ламината му викате ламиниран паркет, а ако е от дърво - просто паркет?
Тия цени 60-80 лева за хубав паркет са за дървен паркет нали? Не за ламиниран?
Chefo77 - майстор
На ламината трябва да му се вика ламинирана подова настилка, но някои търговци го кръщават паркет. И оттам тръгва неправилността на изказа. Нищо паркетно няма в него.
kozl - майстор
А ако Таркета е руски :?
Chefo77 - майстор
Няма грижи с руския Таркет. Въпросът е да не е от недъгавите им серии, тези, които се правят за техния пазар.

Тема "Добрите марки ламинат ?" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: