Много интересна и все по-често дискутирана тема.
sadjoe - помощник
Здравейте! Предстои ми да слагам ламинат. Поинтересувах се доста и стигнах до следното заключение.
Марките , които са водещи и си струват са следните:
– Classen ( Germany )
- Quick Step ( Belgium )
- Krono Original ( Germany )
- Egger ( Germany )
- Tarkett ( Germany )
- Haro ( Germany )
- Kronotex ( Germany )
- Kronospan ( Austria )
- Kaindl ( Swiss )

Ламинираният паркет ми трябва за детската стая. От класовете се спрях на АC4 - 8 mm. Отдолу помещението има плоча, след това има фибран и замаска. Всичко е под нивел. Споделете вашият опит и ми кажете точно , към коя марка да се насоча и защо. Цена до към 22-3 лева. На каква подложка да се спра също? Показаха ми една от 3 мм. Мисля, че тя ще ми свърши прекрасна работа. Съотвено и от, кои магазини си струва да се пазари. Става въпрос за град Добрич.
dokobg - специалист
sadjoe написа:
..
– Classen ( Germany )
.....
- Egger ( Germany )
Дневната е с Classen 10мм с фуга АС4 и 2 години не е мраднал. Поливал съм го с вода, кучето бяга върху него и засега не се е надул или надрал. Много съм доволен от него и се надявам споко да не се предаде :-D . Модела е Меден дъб Верден.

В спалнята съм с Egger, но там по рядко се влиза и излиза АС3 е и засега и там не съм забелязал проблеми. Това са ми наблюденията относно всички споменати ламинати от теб.
EDI - майстор
Аз не знам кои марки са хубави сега, но да ви кажа мои наблюдения - ламинирания паркет от преди 10 години няма нищо общо със сегашния.Преди 10 години си сложих в кухнята някакъв немски ламинат.Не знам марката и класа, но е 8 мм.Слагаха го с гел при монтажа, някоя от КЛИК системите беше.Миналото лято патката отгоре наводни цялата ми кухня и ламината плуваше във вода.След като изсъхна всичко, на ламината му няма абсолютно нищо, за мое учудване.Бях го прежалил вече :lol: .Бяха ми останали парчета от този ламинат и си ги ползвах в работилницата.Скоро рязах от него и от парче ламинат, купен миналата година, също 8 мм, някакъв среден клас беше.Е, нито плътността, нито качеството на покритието на новия се доближава до стария.
dokobg - специалист
EDI, прав си за това. Също ПДЧ-то за кухните на времето беше в пъти по здраво от сегашното, но хората си правят нови кухни все пак. За мен критериите са променени. Нуждите на хората също. Ламината е необходимост в която не се влагат големи средства на фона на общ ремонт на жилище и мисля, че и 5 години да изкара пак ще си заслужава. Паркет и дюшеме не ги споменавам поради необходимост от поддръжка.
stenmark - специалист
Това което спомена Еди важи за абсолютно всичко.Относно паркета също мога да кажа за същия случай при мен поставен паркет 8мм немски /не помя фирмата/ преди 13г в кухнята не е мръднал,а са изпускани какви ле не предмети и няма никакъв проблем.Не е имало да дойде някой в дома ми и да не му направи впечатление състоянието на паркета/някой е поставен преди 2000г./
Chefo77 - майстор
Хора, вие сте сбъркани. Не в смисъл луди, а с грешен начин на мислене.
Доко го е казал ясно - това е ламинирана подова настилка, идеята И не е да изкара докато внуците ви завършат висше, а да даде някакъв завършек на пода за някоя и друга година. Цената И е такава, изработката И е такава ... И няма почти нищо сложно в нея - след като на всяка опаковка на обратната страна на брошурата има инструкция за монтаж ... Даже измислиха мегалок-а, да ви е по-лесно да го направите сами.
Това НЕ Е заместител на паркета, няма и да бъде. Ако искате заместител, търсете ламинати на Парадор, на Перго ... Високите им класове са много добри. Но и цените им са такива - има-няма почти 100 лева :)
На цената на минимална работна заплата завършвате хола с первази и очаквате да пребъде - е няма как да стане. В нормалните държави сменят мебелите на 4-5 години, а тук сменяме местата им и воала - нова стая :)
Ако искате качеството на предишните ламинати, гледайте серии с фаски, с изваден фладер... Повечето фирми-производителки насочиха нататък качествените продукти. Гладките ламинати са история.
Иначе по конкретни въпроси по темата - запиши си някой и друг модел и ако имаш път към Варна, провери какви са цените тук и условията за монтаж. Да не се окаже, че да дойде човек от Варна да го донесе и монтира, излиза по-евтино от това да го направят добричлии.
И не е коректно да се сравяват марки. Сравняват се серии и параметри. Кайндл правят страхотни ламинати, но 6 мм/31 клас на Кайндл издиша пред КроноПол 8 мм 32 клас например. Това не означава, че КроноПол правят добри ламинати.
От цялата Кроно група единствените читави в момента са добрите серии на Кроно Оригинал.
И за финал - В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ламинати с щампи или надписи "German Quality", "Designed in Germany" и т.н. измишльотини. Китайците правят некачествени ламинати и, вярвайте ми, това, че изглеждат добре и са корави отгоре е илюзия, за да прикрият истинските им "качества" :wink:
stenmark - специалист
Чефо бих се съгласил с почти всичко което си написал.Но имам един въпрос знаеш колко струваше паркета преди 2000?Аз го купих на цена 24лв и от там первази и т,н,Сега и върни лентата преди 13г колко пари си изкарал за месец и тогава мога да се съглася на 100% с теб.Иначе съм сигурен че си компетентен с това което правиш,но не само при паркета е така .Вече почти навсякъде е така.Почти всичко което се продава вече е със различно качество от преди.Имам пресен пример от вчера със латекс/уж немски и най-добрата им серия мале мале/.
Chefo77 - майстор
stenmark написа:
Чефо бих се съгласил с почти всичко което си написал.Но имам един въпрос знаеш колко струваше паркета преди 2000?Аз го купих на цена 24лв и от там первази и т,н,Сега и върни лентата преди 13г колко пари си изкарал за месец и тогава мога да се съглася на 100% с теб.Иначе съм сигурен че си компетентен с това което правиш,но не само при паркета е така .Вече почти навсякъде е така.Почти всичко което се продава вече е със различно качество от преди.Имам пресен пример от вчера със латекс/уж немски и най-добрата им серия мале мале/.
Ами преди 13 години се занимавах с уеб-дизайн и си докарвах 600 лева месечно, сега тези пари ги заработвам ако не за седмица, то 10 дни максимум, и то при немного силен период. Ламинатът в хола ми е закупен за почти 13 лв на квадрат (водеше се второ качество, иначе беше малко под 30), сега за 13 ще взема ... :lol: Но пък за 30 и сега ще си взема същото качество каквото е и моя.
Хубавите неща си останаха на хубави цени, просто излезе много амбалаж, който размаза картинката.
В интерес на истината не зная колко е струвал паркета преди 13 години, но преди 8, когато започнах да се занимавам, за 24 се продаваха само ... да кажем не много привлекателни паркети. Добрите размери и качество и преди гонеха, и сега гонят 60-70-80 лева. СетИ се какъв размер и качество е бил паркетът, който си закупил за 24 лева и коя е фирмата-производител и сравни. Интерпаркет не ги броим, те винаги са били боклуци и са продавали калпав паркет на ниска цена.
sadjoe - помощник
има как да сравняваш , защото аз в поста си съм написал , че се интересувам специално от AC4 8 mm.
parketmilanov - специалист
sadjoe написа:
има как да сравняваш , защото аз в поста си съм написал , че се интересувам специално от AC4 8 mm.
Не искам да звучи заядливо но всички марки имат 8мм АС4. :rock: .Просто се довери на някоя от всичките и декор който ти допада и се вписва в интериора на вашето обзавеждане .Всички марки в този диапазон са освен с изравнени параметри и цени така и с изравнени декори като цветове +- 10 :),съответно важния момент е монтажа ,който също ще ти се наложи да избираш доста между фирми /което можеш да провериш само лично отивайки до съответния магазин /и както каза колегата Чефо може да се наложи и до Варна да се разходиш защото там поне ги има всичките изброени от теб марки .За Добрич ти ще кажеш ...

Тема "Добрите марки ламинат ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: