Много интересна и все по-често дискутирана тема.
iliqn_d - помощник
чет ное 21, 2019 9:51 pmChefo77 написа:
Krono групата можеш да я изключиш без притеснения. Много, много издънки напоследък - слабо покритие срещу надраскване, мегалок сглобката дава дефекти - не бих заложил на тях. MyFloor е техен бранд, важи същото като за Кроно.
Alsapan преди бяха добре, наскоро не съм монтирал. Много слабо са представени у нас.
И винаги можеш да видиш Tarkett Estetica. :wink:
Благодаря за отговора.
Искаше ми се нещо от по-дебелите, на Таркет гледах повечето са 8мм.Дали ще са добре за по-натоварени помещения като хол и трапезария в жилището. Или да търся 9мм.и повече от тях.
Благодаря отново.
Chefo77 - майстор
Дебелината и износоустойчивостта нямат връзка. На теб ти трябва добро покритие, не височина предполагам. Tarkett имат 9 и 12 мм (Estetica и Gallery), които освен здраво покритие имат и много добра защита от влага и вода, а визията им е буквално като естествено дърво. 12-ката е и на тясна ламела, което е още по-истинско. Паркетен свят имат някакъв паралелен внос, те предлагат 12 и 14 мм, пак на Tarkett, но за руския пазар - ами не ме кефи, смотан ми е. И защитата срещу влага е колкото да има нещо там.
iliqn_d - помощник
Определено ме интересува повече износоустойчивоста, отколкото дебелината. Ще погледнем пак тези на Таркет.
За Алсапана каза че нямаш мнения от скоро, преди това как са били като качество.
И ако може още едно питане, дайте съвет как да облека бетонни стъпала в апартамента, дали с ламинат или да се насоча към естествен материал,не искам да слагам гранитогрес.
Chefo77 - майстор
Преди бяха супер при "тестовете". С оглед на слабото представяне в България, няма как да получиш обратна връзка от клиенти :(
За стъпалата - камък. Много по-добре от ламинат. Много по-добре защитен материал, завършва със заобляне, нямаш лайсни нямаш нищо.
Ако искаш дърво - също е добър вариант, но е малко по-тегава поддръжката. Като цена - около 140-150 с материала (да се ориентираш).
Tsekov - напреднал
Някой има ли впечатления от Poem серията на Tarkett: https://k2-floorings.com/product-catego ... 1%82/poem/ Интересуват ме как са като качество в сравнение с Estetica и Gallery сериите на Tarkett.
Chefo77 - майстор
Аз тук съм пас - не съм виждал, не съм и монтирал.
Lisko - майстор
Гласувам с две ръце за фаската. Имам и от двата вида в къщи - със и без.
Може ли някой да ме светне за терминологията - на ламината му викате ламиниран паркет, а ако е от дърво - просто паркет?
Тия цени 60-80 лева за хубав паркет са за дървен паркет нали? Не за ламиниран?
Chefo77 - майстор
На ламината трябва да му се вика ламинирана подова настилка, но някои търговци го кръщават паркет. И оттам тръгва неправилността на изказа. Нищо паркетно няма в него.
kozl - майстор
А ако Таркета е руски :?
Chefo77 - майстор
Няма грижи с руския Таркет. Въпросът е да не е от недъгавите им серии, тези, които се правят за техния пазар.

Тема "Добрите марки ламинат ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: