Много интересна и все по-често дискутирана тема.
gamencerista - специалист
Здравейте. Предстои изграждане на 2 спални на 2ри етаж от къща. В момента са все още на плоча и има възможност за всякакви варианти за подове.
Плочка е що горе равна и въпроса е как да процедирам при полагането на тръбите за отоплението.
Смятам да избегна мокрия процес със земновлажна замазка заради теглото и времето за съхнене.

Оглеждам се за фирми които предлагат сух под с посипка и гипсофазер - дебелината горе долу трябва да е 4 до 6 см в единия край.
Идваха майстори на оглед, но предполижиха да се подравни плочата с лека замазка и отгоре да се налепи фибран 5 см и тръбите за парното да се вкопаят в него, без замазка над фибрана директно да се положи ламината.
Къщата има топлоизолация 10см отвън и като цяло предпочитам да се ограничи шума от стъпки, но и топлоизолацията ще е добре дошла.
Какъв съвет ще дадете.
Благодаря.
nikolov333 - майстор
За втори етаж, над отопляем 1-ви според мен изолацията на пода не е задължителна. Може би олекотена замазка със стиропорени топчета за замазване до нивото на тръбите за парното ще е най-лесния и икономичен вариант..
шоп - майстор
вт яну 19, 2021 12:18 pmgamencerista написа:
без замазка над фибрана директно да се положи ламината.
Аз го харесвам този вариант, но има опасност при тежки мебели на крачета ( гардероби, спални) фибрана да поддаде.
янко - специалист
На олекотената замазка със стиропорени топчета най-големия + е че няма хамалогия,като топлоизолация не мога да преценя как е,но ми се струва че не е нещо особено,като звуко изолация не е добра.Имам 2 етажа с макстерм и малко несполучлив пенобетон.При макстерма трябва и хубава равна шпакловка,иначе после ламината хълца.Над антрето имам балкон около 3Х2м, 7см стиропор и замазка мозайка 4см,вече 10г не е поддал
schuldiner - майстор
вт яну 19, 2021 8:43 pmянко написа:
На олекотената замазка със стиропорени топчета най-големия + е че няма хамалогия,като топлоизолация не мога да преценя как е,но ми се струва че не е нещо особено,като звуко изолация не е добра.Имам 2 етажа с макстерм и малко несполучлив пенобетон.При макстерма трябва и хубава равна шпакловка,иначе после ламината хълца.Над антрето имам балкон около 3Х2м, 7см стиропор и замазка мозайка 4см,вече 10г не е поддал
По каква рецепта прави олекотената замазка? Струва ми се, че си я пуснал прекалено тънка - при мен работи отлично на 15 и повече см, въпреки че обемното тегло е над 350 кг/м3.
янко - специалист
Не помня точно,не беше с много цимент
resistbody - майстор
Има си ситема на аустротерм за ударен шум
https://www.austrotherm.bg/prilozhenija ... daren-shum
gamencerista - специалист
Никъде в нета не намерих цена за тази системата. Само информация за нея. 2 см дебелина дали ще има някакъв ефект ?
resistbody - майстор
ср яну 20, 2021 1:19 pmgamencerista написа:
Никъде в нета не намерих цена за тази системата. Само информация за нея. 2 см дебелина дали ще има някакъв ефект ?
ако сложиш 2см от т650-plus не знам какъв ще е резултата, но цената е 20лв за 12кв.м.
https://lieferant.bg/product/111675/aus ... t-650.html

Не е рекалама, но първия сайт със цена който ми излезе...
gamencerista - специалист
А вариант да сложа 5 см и да вкопая тръбите за парното и да не слагам замазка отгоре а директно подложка и ламинат

Тема "Сух под за избегване на шум от стъпки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: