Много интересна и все по-често дискутирана тема.
ValBo - специалист
Здравейте колеги,
Приобщавам терасата към кухнята. Размерите са и 290х100 см. Разликата с нивото на кухнята - 4 см.
Имам 2 сантметров фибран и останали плоскости гипсокартон от 9 мм.
Като залепя фибрана на гребен и сложа 2 реда гипсокартон - нива се изравняват.
Отгоре ще има 5 мм фибранова подложка и ламиниран паркет.
Въпросът ми е - мога ли да го направя така или има опастност картона да не издържи?

На терасата ще е само печка - без други тежки постоянни товари

Благодаря ви предварително!
ralev - специалист
Пробвай, и след година ще споделиш как се държи. Може и да откриеш ново сухо строителство. :rolleyes:
ValBo - специалист
Не искам да откривам топлата вода, но гипсофазерните плоскости за под са 12.5 мм
Два реда + 2 см фибран и излизам над нивото от 4 см
Мога да сложа 1 см фибран с повече лепило, но няма да е добра изолацията
Затова измислих този вариант, предвид, че имам материалите, а и площта не кой знае колко голяма.
А и пасва идеално като ниво.
Няма да има натоварване освен печка и ходещи хора, ламината ще разпределя точковите натоварвания
Но понеже имам съмнения питам
VLADO66 - майстор
По голям проблем освен неносещата способност на ГК е влагата.По добре сложи 4-5 см подов фибран и отгоре нареди ламината.
N.Georgiev - специалист
Може и OSB , но не и картон !
Тани - модератор
Щом става въпрос за тераса, аз бих заложил единствено на по-дебел XPS (Фибран). Всичко останало е компромис, особено ако терасата отдолу не е отопляема. По принцип в кухнята си има редовни изпарения от готвенето, които в комбинация със студения под са гаранция за конденз. Дори всичко с нивата да е ОК , 2 см фибран може да не са достатъчни и да се получи проблем с ламината в много студените дни.

Тема "Замяна на гипсофазер с гипсокартон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: