• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
mrdds - специалист
Здравейте,на финала на ремонта вкъщи съм отново пред неизвестността и се надявам благодарение на форума да се справя и с тази неяснота.Дойде ред да слагам паркета в третата стая.Другите 2 бяха с учудващо добра замазка и минах само с 3мм подложка,но третата явно са я претупвали и замазката е много крива.В двата края на стаята е висока и нивелирана,но в средата има хлътнали участъци от по 1см-1,5см падина.Ако тръгна да правя цименто-пясъчна замазка с майки ще вдигна нивото на цялата стая поне с 1,5см,ще се наложи сваляне на каси и врати и рязане,две нива между паркета в стаята и гранитогреса в коридора... изобщо грозотии.Мисля си да попълня само петната от стаята с падини,но с какво?
За да стане гладък прехода материала трябва да е като шпакловка.Мисля си да разбъркам рядко лепило за топлоизолации(че е по евтино от това за плочки),да налея материал в падините и с дълъг мастар да обера излишното.

Правилен ли е подхода или има друг по-хитър начин да изправя пода .
VLADO66 - майстор
Да,само че основата трябва да е измита/за обезпрашаване/.Кое е това лепило за топлоизолации по-евтино от това за плочки :? :shock:
mrdds - специалист
Изображение
Това ползвах за плочки-10,9лв торбата
Изображение
Това ми го предлагат на 9лв тобата
VLADO66 - майстор
Ползвай лепилото за плочки, и си купи цимент за съотношение 1:1.Отвореното време намалява но пък става по-здраво.Проблема на евтините лепила е че имат по-голямо съдържание на кварцов пясък за сметка на цимента и другите съставки.
naskoooo4 - помощник
Предстои ми също изравняване на под. Сега искам да сложа ламинат.Проблема идва от това, че са две стаи м/у които е махната стената и е станало едно цяло.Едното е нивелирано добре, а при другото има наклон на целия под от 12 мм.До сега беше с мокет и това не се забелязваше, но при
ламинат от хоризонталното към наклоненото ще се отвори фугата и зъбчетата могат да се счупят.
Решил съм да сложа някъква посипка за изравняване, а отгоре OSB 11мм., подложка и ламинат.
Перлита ми се вижда много фееричен за тази цел, а керамзид би свършил добра работа, но от къде мога в Пловдив да намеря на прилична цена(в Маркита 36 кг.-21 лв. е много солено). Все пак приемам идеи.
VLADO66 - майстор
Какви посипки и ОСБ-та за 12мм :? http://www.angrobg.com/services/show/ca ... мазка.html , ако иска по-голяма дебелина на два пъти.
Chefo77 - майстор
naskoooo4 написа:
Предстои ми също изравняване на под. Сега искам да сложа ламинат.Проблема идва от това, че са две стаи м/у които е махната стената и е станало едно цяло.Едното е нивелирано добре, а при другото има наклон на целия под от 12 мм.До сега беше с мокет и това не се забелязваше, но при
ламинат от хоризонталното към наклоненото ще се отвори фугата и зъбчетата могат да се счупят.
Решил съм да сложа някъква посипка за изравняване, а отгоре OSB 11мм., подложка и ламинат.
Перлита ми се вижда много фееричен за тази цел, а керамзид би свършил добра работа, но от къде мога в Пловдив да намеря на прилична цена(в Маркита 36 кг.-21 лв. е много солено). Все пак приемам идеи.
Наклон от 12 мм означава, че двете стаи започват от едно ниво и на едната отсрещния И край е 12 мм по-ниско, или ... ? Ако не е така, къде са мерени 12-те мм разлика?
naskoooo4 - помощник
Точно така, ако ги приеме условно: западно и источно, то западното е нивилирано, а источното, колкото върви на исток до края на стената пада 12 мм. надолу.Точно на връзката м/у двете (помещения) се опасявам да не се отвори фуга или да действам смело. Не знам. А замазка не мога да правя, защото е гредоред и дюшеме. Дайте ЪКЪЛ приемам.
Chefo77 - майстор
Ето ти акъл - не прави нищо. Ако слизането е плавно, няма никакви проблеми. Проблеми могат да възникнат, ако разликите са резки. Но на 3-4 или повече метра стая, тези 12 мм няма никаква опасност да повлияят на закопчаването в началото на слизането.
Вече друг въпрос е, ако искаш перфектна нивелация на стаята и тези 12 мм те притесняват заради ... мебелите, да речем. Но за ламината няма опасност :)
  • 1
  • 2

Тема "Крив под-как да го изправя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: