Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте, имам следния проблем...става въпрос за втори етаж на къща със скосен таван.ВиК инсталацията е прекарана и сега сме на етап замаска,но проблемът е че нивелацията в банята изисква 18см. замаска. Имам в предвид,че банята има подово и ще сложа 5см. фибран, но все пак остават едни 13см. замаска, което моя случай значи,че губя 1,6м от банята си тъй като няма да мога да стигна до края на банята.Какво трябва да направя:нова ВиК инсталация? 13см. замаска или...
boretobobo - специалист
Не просто виж дали има възможност за две нива като в по ниското може да вградиш вана
или душ кабина. Аз вече съм го правил и става :idea:
Проблемът е че с това скосение и такава дебелина на замаската мога да използвам само 1/3 от помещението,от средата нататък тавана е с височина около 1.60 и става все по-нисък и другото,което ме притеснява е няма ли толкова дебела замаска (никъде не съм чувал за замаска 12см.) да натежи прекалено много.Мислил съм и да затворя ниската част със гипсо картон,но ме е страх да не се завъдят мишки и други животинки в кухината....
boretobobo - специалист
Може да го затвориш но не си губи пространството исползвай го за шкафове за кърпи сапуни
и такива работи замаска има и 30 см пенобетона олекотена но по добрия вариант е най от долу стиропор и след това фибран до търсеното ниво Вариант последен повдигни покрива с КАПАНДУРА от стъкло ефектно
gechev - специалист
Използвай полистиролбетон и ми се обади на лични.

Тема "Дебелина на замаска!?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: