• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
diss - специалист
Здравейте колеги, предстои ми лакиране на паркета в хола и две стаи (около 55-60 кв/м2). След няколко дни идват да го циклят.
Въпроса ми е с какъв лак да го лакирам, тъй като всеки ми дава различен акъл. 1 или 2 пъти трябва да се лакира с четка или мече?
6ani - напреднал
Яхтен лак (малко е скъпичък), по устойчив е, но не е вълшебен :-D аз лакирах кухненското с такъв и се получи много добре.
С мече ще стане по бързо и по равномерно. :?

П.П. Има два вида лъскав и матов.
BAlexandrov - специалист
То цял форум за паркет имаше бе :-D
Аз действах с Levis, но за 20 квадрата все пак. Колкото повече ръце - по-добре. Със сатен се мъчих да го направя, но чак на третата ръка се усетих че лака ми е гъст и затова не става - на места лъскав, на места не и до тогава се мъчих с валяче. В крайна сметка го разредих добре, а и с четка накрая стана перфектно.
Chefo77 - майстор
Хората в космоса отидоха, вие бичите с яхтен лак ...
Бона Новиа 2 ръце + Мега 1 ръка за спалните; 1 ръка Новиа + 2 ръце Мега за хола. Варианти за финиша - гланц, сатен, мат, ултрамат. Еднокомпонентен лак на водна основа с достатъчна издържливост за умерено натоварени домашни помещения. Нанася се с дунапренен валяк или още по-добре - с мече с дълъг косъм. Да не забравиш да матираш с шкурка 120, съответно 150 между ръцете.
diss - специалист
А да попитам, понеже ще трябва да се боядисват и стени и таван с латекс. Първо да се цикли и лакира или първо да се боядисва с латекса?
Chefo77 - майстор
Пусни първо бояджиите, ако осерат нещо, то да е старото покритие :)
diss - специалист
а няма ли да се напрашат стените и тавана после?
Chefo77 - майстор
Зависи от циклещата машина и окомплектовката покрай нея. Ако всичко е ОК, не би трябвало да усетиш праха. А и той си е сух, пада щом го духнеш.
Докато драскотина от стълба не се чисти с парцала :)
toni_g79 - специалист
Е,то същото важи и за бояджийте,ако си уважават работата ще си предпазят краката на стълбата да не надират пода.Важното е всеки да държи на добрата си работа. Аз примерно под не съм надирал,но са ми прашили стени ,че и пръски лак имаше тук-таме .Всичко си зависи от хората....... :partyman:
nasco2 - специалист
BAlexandrov написа:
То цял форум за паркет имаше бе :-D
...........


Има си го
http://www.parketforum.com

Chefo77 написа:
Хората в космоса отидоха, вие бичите с яхтен лак ...
Бона Новиа 2 ръце + Мега 1 ръка за спалните; 1 ръка Новиа + 2 ръце Мега за хола. Варианти за финиша - гланц, сатен, мат, ултрамат. Еднокомпонентен лак на водна основа с достатъчна издържливост за умерено натоварени домашни помещения. Нанася се с дунапренен валяк или още по-добре - с мече с дълъг косъм. Да не забравиш да матираш с шкурка 120, съответно 150 между ръцете.


Forbo 832-2K на водна основа е по добър от Bona и една идея по ефтин.
  • 1
  • 2

Тема "Лакиране на естествен паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: