Много интересна и все по-често дискутирана тема.
sas_88 - напреднал
Здравейте,имам нужда от направата на саморазливна замазка с дебелина не повече от 10-15мм.Стаята е около 15 квадрата,попринцип има правена замазка(земновлажна) но не е пердашена и цялата е на язви.Отгоре ще редя ламинат.Трябва ми възможно най евтиното и бързо решение,до месец трябва да съм готов.Та има ли изпълними рецепти в домашни условия за саморазливни замазки,имам достъп до най различни пластификатори:

Бетонконтакт,връзка Y (на вид е като прясно мляко)
Суперфлуид 21M
Флуидинг M
Имам и фибри за шлайфан бетон,както и ускорители и забавители.
gechev - специалист
Деѝстваш като СССР с ракетостроенето Проба- Грешка. Използваш силен цимент и кварцов пясък забъркваш го на сухо със суперпластификатора и добавяш към водата и бъркаш. След хомогинизирането изчакваш 8 минути и отново разбъркваш. Затопляш водата до мин. 17 градуса, но не повече от 25 град. Загряването засилва деѝствието на суперпластификатора. След успешното смесване разливаш. Ако не се разлива добавяш още вода. Не забравяѝ да напълниш кубчета с размер 10 / 10 / 10 см. На 28-ия ден ги даваш в лаборатория за определяне якост на натиск. Ако се окаже малка увеличаваш цимента, като внимаваш след 3 месеца да не се получи итренгит /циментов бацил/, защото от него сместа може да стане на песъчинки. Ти обаче не се отчаѝваѝ, а експириментираѝ и всяка проба я изчакваѝ 28 дни и я носи в лабораторията. Там не се боѝ една проба струва не повече от 600 лв. И записваѝ какво слагаш и как деѝстваш. Като достигнеш до истината полагаш и пиеш щастлив една ракия. Ако започнеш производство с цел продажба първо само за документи задели наѝ малко 20 000 лв. Успех.
VLADO66 - майстор
Гечев,ти майтап си праиш :-D Верно че требе проба-грешка и за сантим и половина требе бая цимент,бих добавил и една част кварцов пясък.Също така фибри против напукване и някаква акрилна емулсия/латекс/.За цвят може и забавител обаче не знам пропорцията :) .Туй ще съхне бая повече от месец колкото е пусковия срок. :)
jekasus - майстор
Ще я избарам тая замазка със метални майки и най-евтино циментово лепило за един ден и без тия химии в поста на автора :-D Ако времето е хубаво и помещението се отоплява, след няколко дена ще шльопна ламината :-D
А ви си ходете по лаборатории :-D
angel_ov - специалист
Стана ли замазката, че и аз имам един кривондел, че и на места достига до 3см?
Някъде в форума бях чел, но не го откривам вариант с лепило за теракот (евтино),пясък и цимент ли беше :? , ама тогава откъде да знам, че ще ми се наложи и на мен. :wallbash:
VLADO66 - майстор
Има разни финни циментови замазки,например на Вебер или Мапей http://www.mapei.com/BG-BG/product-deta ... &IDLinea=3 Тегавото е че трябва сигурно да се занулява на места.Важно е основата да се подготви добре/прочети нагоре/
Pasko - специалист
Предварително се извинявам, че пиша в темата на колегата.
Трябва да правя замазка на плоча 120кв.м. ,която е с макс неравности от 1см. Майсторите ми предлагат минимум 3см земновлажна пясъчно циментова замазка, но аз искам да е по-тънка. По принцип трябва да сложа добавка на Giacommini за водно подово. Водното подово е положено в плочата и замазката трябва да е тънка. Предложете решение.

Тема "Саморазливна замазка DIY" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: