• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Jea - помощник
Някой слагал ли у дома от винилните подови настилки. Става дума за http://www.niteragroup.com/produkti/vin ... sen-dizain този тип настилки.
Интересува ме дали са практични, може ли човек сам да си ги постави и най-вече имат ли някаква миризма, която трябва дълго да чакаш да се изчисти. Изобщо професионално мнение от хора, които са работили с тях и са ги ползвали.
rositodor - специалист
Ако става въпрос за балатум :? ,няма миризма но когато се слага трябва крайщата да се лепят с силикон защото се надига.
VLADO66 - майстор
Аз имам от 5 години поглед върху две такива помещения.За полагането трябва пода да е идеално гладък-саморазливна замаска.Плочите се лепят със също толкова скъпи лепила-около 4лв/м2.Покритието е здраво,но поради спецификата си се набива с мърсотия и трудно се поддържа.
Jea - помощник
Много благодаря за отговора. Точно това ме притеснява, че вероятно излиза доста скъпо, а всъщност поддръжката е капризна. Реално обикновения балатум е дори по-приемлив ако не беше толкова морално остарял вариант.
Май ще се окаже, че паркета и теракота са си най-добрия вариант за дом.
nikolson - майстор
Мисля че има и такива за здравни заведения, но там цената е друга. Най-общо казано, №1 са Таркет, обаче цените започват от ~40-50лв/м2
Ако още не си се отказал
Монтажа е малко особен - започва се от средата.
Почистването не е толкова сложно - първо се минава с препарат и моп, а след това се подсушава със плосък моп.
Ако става дума за цени - най ниски са на ФАТРА - производител от Чехия. Имат една серия ИМПОРИО, която е с добри качества за сравнително ниска цена.
Скоро ще покажа снимка на кухня изпълнена с такъв материал.
ЗА цените на таркет винилови рулонни настилки , не сте прави. Има една пловдивска фирма , мисля че се казваше "Дани 96" Имат складове и във София.
Продават такива настилки на цени под 20,00лв.
katcko - специалист
viewtopic.php?f=50&t=29738&p=428334&hilit=%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0+%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%B0#p428334
Колега,ето една тема за виниловият под.От една година вече го ползваме и сме доволни,лесно се поддържа,не се надира,може да се ходи и с обувки,не кънти на кухо като ламинираният паркет и държи доста топло,което най-вече ме радва,щото малкия цяла зима тича с боси крака.Пода ми беше с теракот и го сложих отгоре,цената му беше към 69лв/м2.
5kof - специалист
Тази винилова настилка става ли да се положи върху подово отопление?
apel - напреднал
katcko написа:
Пода ми беше с теракот и го сложих отгоре,цената му беше към 69лв/м2.
Над теракота и под подложката има ли нещо - лепило или самонивелиращ?
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за винилните подови настилки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: