Много интересна и все по-често дискутирана тема.
kostadin_spasov - специалист
Привет колеги.
Започвам направо и Ви моля за всички възможни вариянти като решение.
Задачата е следната : фамилна къща, над мен има плоча /етаж/ на който се нанесе сестра ми и сега ще правят замазка 5 см./такава искат./, НО!!! много години тази плоча беше последна в смисъл че нямаше 10г. покрив на къщата и плочата бе границата с космоса, после и сковах покрив и 7 години отгоре на етажа се е..ха ветровете/ :finga: / всичките тия години сняг, дъжд, пек и се е напукала /нищо че е 12см плоча/ и онзи ден един "майсторче" бутнал бутилка с вода и долу при мене светна "локва" на тавана на картона.
[color=#FF0000]ПИТАМ какво да сложат преди замазката за да изолират да не пробие водата и влагата през плочата и да ми накиснат ватата и картона и да стане всичко :toimonster: ?[/color]
Единия вариянт е изол. мушама за замазки /слагал съм такава на гредоред - правих баня/, :idea: друго е битум да замажат и отгоре да наливат или ....? ПРЕДЛАГАЙТЕ ВИЕ
На мушамата с какво ще я слепят на снадките? , да не пропусне?
А забравих етажа е 130кв /5стаи и 2коридори /.
radius - майстор
На мен 12 см не ми се вижда много за плоча. Помисли и по въпроса, че тази замазка ще тежи около 12 т - дали къщата ще поеме без проблем подобна маса.
tanosliven - специалист
12 см са малко за плоча и бих използвал лек материал вместо пясък
parketmilanov - специалист
сух под?
на кнауф или по стандартния начин с греди ,нивелация ,вата , и отгоре ОСБ или шперплат преди финалния паркет,ламинат или мокет.
има в нета много информация както и тук в сайта .А и много колеги от сайта сами са си помогнали :)
viewtopic.php?t=39340
gechev - специалист
Полагаш замазка от полистиролбетон и си готов. Ще имаш здравина, лекота, термо и шумоизолация и няма да бие на кухо. Можеш даже и да си я положиш сам по класическия начин.
kostadin_spasov - специалист
Пак здравейте всички, всяка замазка е с H2O и плочата е напукана ,а аз съм отдолу с вата и картон и това като протече работата е :finga: . Какво да "положат" да не стане :vom: . Кво да сложат да не ми подмокрят тавана? От 5 литра вода разлята отгоре протече при мен - петна по картона..........
Къщата е с план от 88г. , старата част е с 3 стаи и коридор и с 11 стъпки с колони 30 см и 22 желязо до плочата над мен. Стъпките са с 1-ЗИЛ бетон за 2 стъпки и желязо "бол" абе смятано е по времето на "Тато". Просто сега се довършва етажа отгоре и плоча с тавански етаж.
?
VLADO66 - майстор
Няма да ти подмокрят тавана стига да не бъркат замазката върху него и да е по-суха.

Тема "Замазка на пода???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: