Много интересна и все по-често дискутирана тема.
EDI - майстор
Какви да сложи :-D .Аз моето дюшеме на вилата си го правих с 4Х6 в греди 10Х5, легнали на широката страна.
VLADO66 - майстор
Хубаво,ако не и задължително е да е с торкс глава :)
ESPACE - майстор
EDI написа:
Какви да сложи :-D .Аз моето дюшеме на вилата си го правих с 4Х6 в греди 10Х5, легнали на широката страна.
Аз не му казвам какви греди да кове, казвам че препоръчваните винтове са прекалено къси. Твоите винтове все пак са били със 1см по дълги от гредите плюс потъването на главата значи около 2см са влизали в носещата греда. И е хубаво когато се работи с мерки те да се уточняват по ясно - 4х6 звучи като гатанка и първо си помислих че си ползвал такива гредички върху 10х5 греда(което пък е нелепо). Значи си ползвал винтове 4х60мм.
Последна промяна от ESPACE на чет фев 27, 2014 11:15 am, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
ESPACE написа:
EDI написа:
Какви да сложи :-D .Аз моето дюшеме на вилата си го правих с 4Х6 в греди 10Х5, легнали на широката страна.
Аз не му казвам какви греди да кове, казвам че препоръчваните винтове са прекалено къси.
Защо да са къси-при положение че е шперплат не измята.
ESPACE - майстор
Абе то всеки за каквото си мисли. Аз си мисля с какво ще захваща човека гредичките върху носещите греди, вие за шперплата :)
EDI - майстор
Да де, 4Х60, нулата избягала. :lol: За 20-22 мм плоскост при Стефан, мисля, че стигат дължина 60 мм, ще има около 35-40 мм в гредата.
Stefan_62 - майстор
ESPACE написа:
Абе то всеки за каквото си мисли. Аз си мисля с какво ще захваща човека гредичките върху носещите греди, вие за шперплата :)
Извинявам се ако съм написал неточно, но имах впредвид за размер на видии за захващане на шперплата към гредичките на рамката. Колкото до захващането на рамката към гредореда мисля след нивелацията да ги закова с пирони.
VLADO66 - майстор
Stefan_62 написа:
ESPACE написа:
Абе то всеки за каквото си мисли. Аз си мисля с какво ще захваща човека гредичките върху носещите греди, вие за шперплата :)
..... мисля след нивелацията да ги закова с пирони.
[-X Ако ползваш пирони-само вити.
Stefan_62 - майстор
[quote="VLADO66" [-X Ако ползваш пирони-само вити.[/quote]
Определено ще са вити, ти така си ме посъветвал в по-преден пост /видии или вити пирони/.
Stefan_62 - майстор
Днес един познат дърводелец ме посъветва да поставя технически силикон м/у шперплата и гредичките преди да ги прихвана с видиите /по този начин се избягвало скърцането при ходене върху пода/. Какво ще кажете майстори, според мен има логика :?

Тема "Под върху гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: