Много интересна и все по-често дискутирана тема.
VLADO66 - майстор
Stefan_62 написа:
Благодаря "VLADO66" за идеята, мога да си позволя да взема и шперплат като гледам нямат голяма разлика в цените, а и размерите им са еднакви, но колко да е дебел, че да няма проблеми с ходене и тежест на мебели.
Не те агитирам за тази фирма,просто пример. http://www.shperplat.eu/ дебевината обикновенно е 20 и 21 мм.
Stefan_62 - майстор
N.Georgiev написа:
Не те питам какви секции ще слагаш а какво ще е покритието над осб-то , ламинат ,балатум , мокет ,плочки

Най вероятно балатум.
Stefan_62 - майстор
VLADO66 написа:
Не те агитирам за тази фирма,просто пример. http://www.shperplat.eu/ дебевината обикновенно е 20 и 21 мм.
Благодаря :drinkers: , ще им се обадя да проверя за цени и дали ще могат да ми изпратят до Русе, а и вкраен случай да преценя какво все пак ще ми струва щперплата и доставката. В Русе също мога да намеря вече е въпрос на качество.
VLADO66 - майстор
В такъв случай платната трябва да са перфектно наредени и изравнени.Фугите и местата на винтовете трябва да ги минеш с подходящ пълнител .
Stefan_62 - майстор
Тези довършителни неща ще ги направя, даже преди да се постави балатум мисля да положа и една-две ръце лак. Въпросът беше как да направя скарата, но вече ми стана ясно благодарение но теб и останалите колеги. Определено ще се спра на шперплата не се бях сетил за това, отначало мислех да го правя с дюшаме, но ме посъветваха познати да сложа ОСБ плоскости и се спрях на тях.
ulieliadi - специалист
Този шперплат не може да се лакира :roll:
Stefan_62 - майстор
ulieliadi написа:
Този шперплат не може да се лакира :roll:
Ами тогава само балатум отгоре :lol: , благодаря все пак иначе щях да се набутам с лака :lol:
VLADO66 - майстор
Имах предвид че фугите трябва да ги запълниш.
Stefan_62 - майстор
Ами до там да стигна, ще го направя и това, предполагам, че продават такива пълнители за дървени фуги :? . Ще потърся в нета, а я кажи какви видии ще са най подходящи като размер и през какво разстояне да ги поставям.
Chefo77 - майстор
Разгледай ценовите листи и прецени колко по-скъпо ще ти дойде вместо 1х21 мм да сложиш 2х11 мм или близко, като двата слоя разминаваш във фугите. По-здраво става.

Тема "Под върху гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: