Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Stefan_62 - майстор
Ще проверя и този вариянт, но ползването на стаята ще бъде доста рядко, просто когато дойдат гости с "препиване" :lol: , така че няма да има кой знае каква експлоатация на пода.
Chefo77 - майстор
Stefan_62 написа:
Ще проверя и този вариянт, но ползването на стаята ще бъде доста рядко, просто когато дойдат гости с "препиване" :lol: , така че няма да има кой знае каква експлоатация на пода.
Това няма значение - говорим за по-добър вариант по принцип, а ти ако искаш зазидай вратата на стаята :) :)
А и 11 мм плоскост се качва далеч по-лесно от 22 мм :wink:
jekasus - майстор
Chefo77 написа:
А и 11 мм плоскост се качва далеч по-лесно от 22 мм :wink:
Ама повече плоскости се качват в стаята :-D
Иначе съм съгласен - две по 11мм е много по-здраво от едно 21 мм.
Stefan_62 - майстор
Съгласен съм с вас, че по-добър вариянт е два реда по 11мм. шперплат, но лошото е че разхода става почти двойно :? . Къщата не е постояно обитаема още по-вече вторият етаж и гледам да влагам колкото се може по-малко средства в ремонтите. Не, че не влагам качествени материали, но търся по-компромисни вариянти. Благодаря все пак за предложението, ще калколирам цените и при двата вариянта и ще видя кой да избера. Лошото е, че не е само пода има да се сменя и дограмата на целият етаж, а мисля тази година и да я санирам. :drinkers:
Stefan_62 - майстор
Благодаря на колегите които изказаха някъкви мнения и предложения. Ще се съобразя с тях при изработката на пода. :partyman:
Stefan_62 - майстор
Да ви питам пак :), при размер на плоскостта 21-22 мм. и на гредичките 6х8см. какъв размер видии е най-добре да взема?
EDI - майстор
Поне 3 см в гредата.Най-добре в твоя случай 4 или 4,5Х60.
VLADO66 - майстор
Stefan_62 написа:
Да ви питам пак :), при размер на плоскостта 21-22 мм. и на гредичките 6х8см. какъв размер видии е най-добре да взема?
http://www.tashev-galving.com/013+MRN+3 ... Tx10%2C+Zn
Stefan_62 - майстор
Благодаря ви за отговорите :drinkers:
ESPACE - майстор
Аз ли нещо не чата както трябва. Автора пише за гредички 6х8см вие му предлагате винтове 6см и 4,5см. Не че това 6х8 ми звучи като гредичКИ, по скоро като доста якички бичмета :lol:

Тема "Под върху гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: