Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Stefan_62 - майстор
Здравейте майстори, трябва да измайсторя пода на една от стаите на вторият етаж в къщата на село. Между първият и вторият етаж няма плоча, а е гредоред и пода в момента е греди и пръст.
Изображение
Изображение
Идеята ми е да направя пода от ОСБ плоскости 22мм. върху скара от гредички 6/8см.като между тях да сложа вата за изолация и пълнеж. Крайните гредички мисля да ги прихвана /след като се нивелират/ към стените с дюбели и отделно към гредореда. Въпросът ми е трябва ли да направя скарата на квадрати през разтояние 40см. м/у гредичите или да пусна само гредички прихванати към гредореда през 20-30см. перпендикулиярно на същите. Приемам всякъкви идеи, благодаря предварително. :drinkers:
N.Georgiev - специалист
ОСБ - то е с размери 122/244 см

Какво ще слагаш върху ОСБ-то ?
Stefan_62 - майстор
N.Georgiev написа:
ОСБ - то е с размери 122/244 см

Какво ще слагаш върху ОСБ-то ?
Размера на ОСБ-то го знам и за случая ми пасва идеално 6бр.с малко рязане.Ами стаята ще се използва като стая за гости / легло, секция, столове и тем подобни / мебелировка за една спалня примерно.
Последна промяна от Stefan_62 на пон фев 24, 2014 8:24 pm, променено общо 1 път.
ulieliadi - специалист
Достатъчно е да пуснеш само перпендикуляри, няма нужда от квадрати. Не си написал размерите на стаята. Можеш да го направиш и с два пласта по-тънко ОСБ, примерно 12мм, като разминаваш фугите.Отгоре предполагам ламинат?!?

П.С. Има и ОСБ с размери 125х250мм :wink:
VLADO66 - майстор
Гредичките ги нареди и нивелирай пенпендикулярно на гредореда през 40см. без напречни.Ако бюджета ти го позволява ползвай хидрофобен шперплат.Излишно е да биеш дюбели в стените-няма къде да избягат.За коването ползвай винтове или вити пирони.
Stefan_62 - майстор
Извинявам се за пропуска, размерът е 4,15м. дължина на 3.65м. ширина.
Stefan_62 - майстор
Благодаря "VLADO66" за идеята, мога да си позволя да взема и шперплат като гледам нямат голяма разлика в цените, а и размерите им са еднакви, но колко да е дебел, че да няма проблеми с ходене и тежест на мебели.
N.Georgiev - специалист
Не те питам какви секции ще слагаш а какво ще е покритието над осб-то , ламинат ,балатум , мокет ,плочки , а размера го споменах защото си написал ,че ще редиш гредите на 40 см , и малко няма да ти пасне .Владо ти говори за водоустойчив шперплат който цената му хич не е като на ОСБ-то .
ulieliadi - специалист
Шперплата е 25мм дебел и е чудесна идея в случая като здравина. Тежестта която може да носи основно зависи от гъстотата на гредите отдолу и по-малко от дебелината на плоскостите.
И никакви пирони, щото ще направиш големи поразии докато се опитваш да заковеш в греда която е съхнала 30-40 години :-D
Само винтове слагай :wink:
Stefan_62 - майстор
Ами като гледам в нета е 42лв. за лист, но не мога да разбера за каква дебелина е цената.

Тема "Под върху гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: