Много интересна и все по-често дискутирана тема.
saraneron - специалист
jekasus написа:
Chefo77 написа:
А и 11 мм плоскост се качва далеч по-лесно от 22 мм :wink:
Ама повече плоскости се качват в стаята :-D
Иначе съм съгласен - две по 11мм е много по-здраво от едно 21 мм.
Въобще не е по здраво ,даже е много по-слабо, Прави се така ,че под фугата трябва да има гредичка ,в която да са хванати и ДВЕТЕ ПЛОСКОСТИ!Винтове и лепило ПО ГРЕДИЧКИТЕ за да не скърца!
Chefo77 - майстор
saraneron написа:
jekasus написа:
Chefo77 написа:
А и 11 мм плоскост се качва далеч по-лесно от 22 мм :wink:
Ама повече плоскости се качват в стаята :-D
Иначе съм съгласен - две по 11мм е много по-здраво от едно 21 мм.
Въобще не е по здраво ,даже е много по-слабо, Прави се така ,че под фугата трябва да има гредичка ,в която да са хванати и ДВЕТЕ ПЛОСКОСТИ!Винтове и лепило ПО ГРЕДИЧКИТЕ за да не скърца!
Бочаров го е казал :wink:
2 х 11 мм кръстосано е по-здраво от 1 х 22 мм, при без да се съобразяваш с това къде са гредите, нито колко е здрава конкретната, нито колко да е широка, та да можеш да навиеш и двата винта без риск да се сцепи и т.н. :wink: Първият слой само се фиксира с 1-2 винта на греда, полага се втория и през двата - в гредата.
Здравей те, реших да ползвам темата защото съвпада с моя въпрос. Стара къща гредоред ние сме на втория етаж, кухнята е 3,50 м на 4 м целия под скърца. Това което мисля е да махна старите пдч плоскости и да сложа влагоустойчиво осб ,да го стегна към гредите с видии ,между плоскостите силикон. И тук става интересно, тъщата и жената искат половината под с гранитогрес а другата с ламинат. Ако намажа осб-то с бетон контакт, после тънка замазка с мрежа и флексово лепило и след един ден гранитогреса, дали ще стане здраво или след една година ще се разваля. :rolleyes:
EDI - майстор
Има системи от материали за критични основи, да речем на Церезит, но не очаквай чудеса.
Да видях cerecit cn94 гледах и демонстрация с weber в сайта на мисия моя дом. Но ми се искаше да чуя мнение на човек който е минал по този път.
EDI - майстор
Пряко наблюдение върху системите нямам, но съм виждал такова изпълнение с по-евтини материали в силно натоварено помещение в обществена сграда.Изкараха няколко месеца и се поразхлопаха.Не са се отлепили нацяло, само тук там падна някоя и друга плочка, фугите се напукаха и почти ги няма.
Благодаря за отговорите ,няма да пестя от материалите ,тя нашата кухня е и всекидневна и е най-натоварената стая. Лепилото ще е флексово и фугата ще е от тези за банята еластична.
chapara - майстор
Има начини,но сега съм дебрите Родопски и нета е,,..,...'
До седмица ще го почвам, дано до тогава си се измъкнал от там та да обясниш :-D
chapara - майстор
stoyanovrs написа:
До седмица ще го почвам, дано до тогава си се измъкнал от там та да обясниш :-D
На линия съм, завърших си проекта там :-D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YvssYkAKHPk[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=98gslalLnks[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SPcd_eYXr-8[/youtube]

Мисля че сега няма да има неяснотии :?

Тема "Под върху гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: