• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
punankov - напреднал
Привет. Някой може ли да ми каже с какво да си шпакловам пода? :? Става въпрос за апартамент ново стройтелство като панела вече е шпаклован с нещо което отделя доста прах. Работата е там, че в момента нямам финансовата възможност да си сложа паркет а искам да приспособя едната стая за живеене. Ако някой може да ми каже с какво да шпакловам пода.Саморазливната ми идва скъпа ,гледах балатуми но най евтините са по 7 лв/кв. Мой приятел ми препоръча да пробвам смес от циментова шпаколовка и водно стъкло. Някой ползвал ли е?
VLADO66 - майстор
Ето ти една рецепта на един бивш съфорумник/Фло/:

"Наскоро пробвах един състав ,с материали от една ръка разстояние с идеята да покрия тънко стари бетонни плочки и бях приятно изненадан от ефекта. Състав: цимент-50%,фасаген/акрилна боя/-35%, вода -15 % и малко с излишък до довеждане на консистенцията удобна за нанасяне с четка или валяк.Водоустойчиво,тънко и здраво покритие се получава."
Първо се грундира пода с дълбокопроникващ грунд.
punankov - напреднал
Благодаря за съвета, утре ще направя проба и ще пиша дали резултата е задоволителен.
punankov - напреднал
Извинявам се за закъснението, пробвах рецептата ти и се получи чудесно :group3g: .Ползвах и грунда както ми каза. Материала го нанесох като тънка замазка. Не отделя прах и лесно се почиства. :prost:
VLADO66 - майстор
Интересното е че аз не съм я пробвал тази рецепта :)
gechev - специалист
Признание на Фло. Жалко, че вече не иска да е сред нас, а винаги е бил полезен. Модераторите мисля, че знаят думата "извинявай".
radius - майстор
Рецептата на Фло и аз я пробвах и резултата беше добър. Не е твърдо, но е еластично покритие. Предполагам ще се протрие след време. Наподобява двукомпонентните ХИ като структура. Но определено има ниша за него. Чудя се дали да не го пробвам за пода на гаража, точно срещу пепел и да се мете по-лесно.
N.Georgiev - специалист
Той Фло не е умрял бе какво го оплаквате .
Здравейте,
вече на няколко пъти срещам тази рецепта. Дали някой би постнал снимка на изпълнението. Никъде не намирам. Благодаря. =D>
radius - майстор
Помисли за полиуретанов грунд, напр. ИЗОМАТ bi120 pu
  • 1
  • 2

Тема "Дайте съвет за шпакловка на под, която да не отделя прах." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: