Много интересна и все по-често дискутирана тема.
prascho - майстор
Леле, леле...немците и след 1000 години няма ги стигнем. Въобще в някой завод в България такова нещо да е правено /с тези машини и тези около 10 слоя за да се получи един готов под/.

П.П. Найлонът най-вероятно се ползва за да се съхрани влажността и да не напука замазката.
tanosliven - специалист
jekasus написа:
Чаро написа:
Това е проблема! Нарича се адекватност.
Не сме в Германия, не работим с немски продукти и ...
Нещо по-различно ли правят замазката :-D https://www.youtube.com/watch?feature=p ... VLmc#t=126
А сега попитай Тано - защо застилат с найлон замазката, а не пускат сушилни за няколко хиляди евро...
Найлон слагам и аз ,плюс арматура 10х10см х6мм но не за да задържа влагата в замазката А да не попива в бетонната плоча :idea: :partyman:
През лятото ако не бързам с обекта при нормална влага до 50% замазката до 21 дена /3 дена 1см/е готова за плочки .Зимата при влага стигаща до 90% без сушилня не съхне ако гониш срокове за предаване и плащаш неустойки
gechev - специалист
Найлон под замазката се поставя за шумоизолация от "ударен шум" или така наречения "плаващ под". Когато се слага над замазката е за задържане на влагата в сместа нужна за хидратацията на цимента. Хубаво е влагата да се задържи поне до 15 ден без да се суши принудително. Точно през този период действа по скоростния минерал в цимента Алита и сместа набира 70% от якостните си качества.
Чаро - Акълия
Дали говорим още за оная замазка от 0 до 4см :?
15 дена, 20%, 300$... :lol:
VLADO66 - майстор
Аз нарочно не се включвам в дискусията,защото едно е да лепиш върху земновлажна замаска,а друго да биеш с гумения чук върху тънкослойна полимерциментова замаска която е посредник с основата.
Niko Gargov - напреднал
Та за въпроса :-D , аз използвам Baumit Solido E160 и още на следващия ден може да се поставят плочките отгоре.
Здравейте, имам едно питане което е по темата според мен. Надявам се да не е проблем да ползвам чуждата тема. Ако пък греша се извинявам предварително.
След това встъпление ще се престраша да си задам въпроса.

Става въпрос за изравняване на бетонен под, около 20 годишен, с надлъжна денивелация от 5 см за дължина 5 м. Стаята е 3 на 5 м.
Намислил съм да положа баластра и цимент , но не съм сигурен колко е минималната дебелина която мога да излея в по-високата част. Дали два , дали три, четири , пет см?
Трябва ли да има и арматура някаква или не? Идеята е да стане възможно най-ниско, но без да е прекалено тънко и да станат проблеми с годините. От горе мисля да е ламинат ако има значение.
Sandman - специалист
пон сеп 21, 2020 8:35 pmНещо да питам написа:
Здравейте, имам едно питане ...
Що ти е баластра? В нея и камънаците са всякакви и не мисля е добра идея, освен ако не я сееш, което си е хамалогия.
Аз бих го направил с пясък-вар-цимент.
Грунд, армираща мрежа и пълниш. Само там, където се изтънява не знам дали няма да се нацепи...
Относно баластрата: точно за това питам колко тънка може да е замазката, да съобразя размера на чакъла/баластрата.
А защо предлагаш да ползвам пясък, вар и цимент? Какво е предимството пред бетона?
И колко е минималната дебелина на една такава варова замазка?
Sandman - специалист
Всъщност само цимент и пясък, аз така правих замаките.
Не виждам смисъл просто да влагаш баластра(или фракция). Освен това с пясък и цимент можеш доста да я загладиш, което в последствие ще ти е само от полза като полагаш ламината.
Пускаш нивелира, правиш си майките и шляпаш :)
За колко минимална дебелина не мога да кажа, сори.

Тема "изравнителна замазка под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: