Много интересна и все по-често дискутирана тема.
jekasus - майстор
tanosliven написа:
Като сложиш плочките и ги фугираш каде ли отива тази влага? :idea:
jekasus написа:
Само за полагане на хидроизолация трябва да се изчака.
Направи една проба - 3-4 см замазка върху парче фибран и съща по дебелина върху стара замазка.
Познай какво ще стане?

Като четете препоръки на производители,поне ги четете правилно.
tanosliven - специалист
Аз чета правилно и не само на един език и защото подписвам писменни гаранции с клиента се набутах с трифазна сушилня за няколко холяди евро.Явно съм се прекарал.
Чаро - Акълия
jekasus написа:

Познай какво ще стане?
Джек, въпросът ми не беше към теб! Мисля, от писаници в предишна тема, с теб сме на едно мнение по въпроса!
tanosliven - специалист
От утре почвам да гледам филмчета как се слагат плочки че толкова години са отишли на вятъра :partyman: И май месец като се срещна с хората от Мапей и Керакол ще и мкажа да се съветват и те от Ютуб :-D :-D :partyman:
prascho - майстор
Евала на пича за точното око дето докара :-D .

Всъщност мойто скромно мнение е, че нищо чудно технически строителството да се развило и това, което се показа на видеото да е възможно. Но все пак там пише 'Флорида'. При положение, че след 100 години ако взимаме петилетките за две ще ги стигнем то може и у нас такива чудеса да стават.

За да съм ясен. То и тук в България си купувам шампоан Х марка, ама няма нищо общо с качеството на този Х шампоан, който ми донесе сестра ми от Германия. С две думи у нас сме гола вода в продуктово отношение. Дори и да излезе показаната химия в Бг, то тя ще е със занижено качество и клиентите ще са недоволни!

П.П. То и аз си шпакловах фазера с мрежа и "супер" лепило. Ще изчакам не 24 часа /по предписание/, а колкото трябва да се осмеля и стъпя върху него. А лепенето...,, е лепенето след това :lol: .

например Кнауф - Унифлот, който е 60лв/торбата от 25 кг /пакетиран в Германия/ е един от най-качествените техни продукти, който съм ползвал. Защо ли :?:
jekasus - майстор
prascho написа:
Дори и да излезе показаната химия в Бг, то тя ще е със занижено качество и клиентите ще са недоволни!
Имаше, на Вебер, само цената явно отказа клиенти - една кофа от 20 кг със стойност 60 лв. Дори кофите от това лепило са здрави за по-нататъшно използване по сравнение от купешки или тези от минерална или шитрок
tanosliven написа:
От утре почвам да гледам филмчета как се слагат плочки че толкова години са отишли на вятъра :partyman: И май месец като се срещна с хората от Мапей и Керакол ще и мкажа да се съветват и те от Ютуб :-D :-D :partyman:
. Няма проблеми - питай ги за лепене на камък с земновлажен разтвор, на плочки върху земновлажен разтвор със циментова посипка или мляко. Питай ги и за стария начин на полагане на фаянсови плочки със накисване и лепенето със циментов разтвор. Питай ги също -каква роля играят грундове на прясна (24 часа) замазка(мазилка) и дали има нужда от тях в този случай........
Тези всички въпроси не засягат влажни помещения, щото там е "друга бира" заради хидро.-
tanosliven - специалист
prascho написа:
Евала на пича за точното око дето докара :-D .

Всъщност мойто скромно мнение е, че нищо чудно технически строителството да се развило и това, което се показа на видеото да е възможно. Но все пак там пише 'Флорида'. При положение, че след 100 години ако взимаме петилетките за две ще ги стигнем то може и у нас такива чудеса да стават.

За да съм ясен. То и тук в България си купувам шампоан Х марка, ама няма нищо общо с качеството на този Х шампоан, който ми донесе сестра ми от Германия. С две думи у нас сме гола вода в продуктово отношение. Дори и да излезе показаната химия в Бг, то тя ще е със занижено качество и клиентите ще са недоволни!

П.П. То и аз си шпакловах фазера с мрежа и "супер" лепило. Ще изчакам не 24 часа /по предписание/, а колкото трябва да се осмеля и стъпя върху него. А лепенето...,, е лепенето след това :lol: .

например Кнауф - Унифлот, който е 60лв/торбата от 25 кг /пакетиран в Германия/ е един от най-качествените техни продукти, който съм ползвал. Защо ли :?:
Аз лично след 10г работа с Германец съм разбрал защо.Отначало работехме заедно после той за мен и за 10 г работа заедно научих неща други които могат само да си мечтаят. :partyman:
Чаро - Акълия
Това е проблема! Нарича се адекватност.
Не сме в Германия, не работим с немски продукти и ...
jekasus - майстор
Чаро написа:
Това е проблема! Нарича се адекватност.
Не сме в Германия, не работим с немски продукти и ...
Нещо по-различно ли правят замазката :-D https://www.youtube.com/watch?feature=p ... VLmc#t=126
А сега попитай Тано - защо застилат с найлон замазката, а не пускат сушилни за няколко хиляди евро...

Тема "изравнителна замазка под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: