Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте!
Предполагам че темата е обсъждана , но ми трябва бързо съвет за конкретния случай.Става въпрос за полагане на гранитогрес в коридора.Старата замазка е оставена, но естествено не е много равна както се вижда от приложената схема на площна нивелация(числата са разлика до готов под в мм.). Въпроса ми е как в участъка където е 40мм. до готов под да се направи предварително пълнеж, така че да не се попълва с лепило. Интересува ме с какъв материал, каква технология и ако има евтин и скъп вариант.Добре ли е ако се попълни с лепило?
Предварително ви благодаря за отговорите!

Прикачен файл

shema.jpg
shema.jpg (42.49 KиБ) Видяна 5827 пъти
VLADO66 - майстор
http://www.baumarket.bg/product/weber_f ... a-zamazka/ това е най-тънкия като цена продукт.Има и на Ардекс К 80 само че там цената е 94лв. за торба.Важна в случая е подготовката на основата-да се обезпраши с прахосмукачка и да се намокри добре.Може също да се шприцне с циментово мляко.Да се спазва минималната дебелина- при Вебер е 10мм. т.е. да не се занулява.
благодаря за отговорите.колко време трябва да се изчака пълнежа преди да се полага гранитогреса?
VLADO66 - майстор
konstructor80 написа:
благодаря за отговорите.колко време трябва да се изчака пълнежа преди да се полага гранитогреса?
Най-малко седмица.
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
konstructor80 написа:
благодаря за отговорите.колко време трябва да се изчака пълнежа преди да се полага гранитогреса?
Най-малко седмица.
Глупости...
gechev - специалист
Важно е да е втвърдила замазката. Нищо, че е влажна това не е паркет. Даже влажната основа няма да пресуши лепилото за гранитогреса. Може би още на другия ден. Поне с това, което съм посочил.
VLADO66 - майстор
В тънкослойните замазки има добавки на които им трябва време да полимеризират.
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
В тънкослойните замазки има добавки на които им трябва време да полимеризират.
Това е за максимална якост на замазката.
Само за полагане на хидроизолация трябва да се изчака.
tanosliven - специалист
jekasus написа:
VLADO66 написа:
konstructor80 написа:
благодаря за отговорите.колко време трябва да се изчака пълнежа преди да се полага гранитогреса?
Най-малко седмица.
Глупости...
Жалко за парите дадени за сушилнята :sad:
Като сложиш плочките и ги фугираш каде ли отива тази влага? :idea:
Чаро - Акълия
:-D
Би ли обяснил понято, къде отива влагата от лепилото? :?
Или ги лепите тия плочки с някво сухо лепило :-D

Тема "изравнителна замазка под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: