• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
icemans - специалист
На 2 места усещам едно скърцане като стъпвам и ъгълчето на панела леко подава надолу. Това се получава на самата снадка - предполагам, че от долу самата "закопчалка" точно там се е счупила. На едното място ми е ясно как стана - жена ми изтърва една тенекия с мед и тя падна с ръба си към ламината. А на другото си нямам идея. Но както и да е - дразни ме. Моля, дайте съвети как може да се ремонтира - да за залепи с някое по-тънко лепило или нещо друго. По възможност, без да се разглобява ламината :) Благодаря!
Chefo77 - майстор
Не мисля, че има начин без разглобяване и смяна на проблемните дъски :(
icemans - специалист
С някакво уплътняване дали няма да се получи?
8180 - майстор
Аз бих опитал да впръскам пяна или силикон - не съм го правил. На един пистолет (някакъв) в комплекта имаше няколко накрайника - най-малкият за отвор ок. ф4 на око.
Къде ги тия жени, бе - тенекии с мед да разнасят. :)
lov - майстор
В друга тема писах как откраднах номера от едни паркетаджии. Лепи се широко хартиено тиксо на мястото и после се пробива с 3-4мм бургийка. И през отвора се впръсква със спринцовка полиуретаново лепило за дърво. То не напъва както пяната и няма опасност да надигне. После като изсъхне се изрязва изскочилото излишно лепило. За това се слага и тиксото за да не цапа паркета.
Chefo77 - майстор
lov написа:
В друга тема писах как откраднах номера от едни паркетаджии. Лепи се широко хартиено тиксо на мястото и после се пробива с 3-4мм бургийка. И през отвора се впръсква със спринцовка полиуретаново лепило за дърво. То не напъва както пяната и няма опасност да надигне. После като изсъхне се изрязва изскочилото излишно лепило. За това се слага и тиксото за да не цапа паркета.

А ти сигурен ли си, че не надига? :)
Въпросното лепило е тип Д4. Знаем как действа - раздува много добре. Проблемите са 3 - никога не знаеш колко точно да впръскаш, за да може да уплътни подламинатното пространство и да излезе отгоре, задължително се затиска, защото си раздува и надига като стой та гледай и тушира основната идея на ламината - да бъде свободен. Иначе ако иска да го фиксира за пода - дупчи със свредло 4.2 мм, впръсква със спринцовка и след изсъхване изрязва и фугира.
icemans - специалист
Явно ще се разглобява като ме издразни още малко.
lov - майстор
Chefo77 написа:
.......
А ти сигурен ли си, че не надига? :)
Въпросното лепило е тип Д4. Знаем как действа - раздува много добре. Проблемите са 3 - никога не знаеш колко точно да впръскаш, за да може да уплътни подламинатното пространство и да излезе отгоре, задължително се затиска, защото си раздува и надига като стой та гледай и тушира основната идея на ламината - да бъде свободен. Иначе ако иска да го фиксира за пода - дупчи със свредло 4.2 мм, впръсква със спринцовка и след изсъхване изрязва и фугира.
Е не е като да му изпраскаш монтажна пяна. А пък количеството си е на око. Ама нали това е масторлъка на занаята да прецениш кога къде,колко и как. =D>
Chefo77 - майстор
lov написа:
Chefo77 написа:
.......
А ти сигурен ли си, че не надига? :)
Въпросното лепило е тип Д4. Знаем как действа - раздува много добре. Проблемите са 3 - никога не знаеш колко точно да впръскаш, за да може да уплътни подламинатното пространство и да излезе отгоре, задължително се затиска, защото си раздува и надига като стой та гледай и тушира основната идея на ламината - да бъде свободен. Иначе ако иска да го фиксира за пода - дупчи със свредло 4.2 мм, впръсква със спринцовка и след изсъхване изрязва и фугира.
Ама нали това е масторлъка на занаята да прецениш кога къде,колко и как. =D>
Е да, ама автора не мисля, че е мастор, иначе нямаше да пита, нали :) :)
lov - майстор
Но не му пречи и да опита. Ние да не сме се родили научени. Винаги има пръв път. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Поправка на ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: