Много интересна и все по-често дискутирана тема.
NPen - помощник
дравейте,

И аз имам няколко въпроса:

1. При мен е къща на гредоред. На първият етаж съм и стаята е с дюшаме, а под него гредоред, между който големи дупки - около 10 см. дълбочина. С какво мога да запълня тези дупки, тъй като ако използвам суха смес ще стане много солено?

2. Какво препоръчвате за сух под - 18мм или 2x12,5мм на Кнауф?

3. Проблемът с намирането на посипка на Кнауф все още ли е налице?

4. Какъв нож за зеге да използвам за рязане на парчетата?

5. Навсякъде препоръчват реденото да почне от срещуположната страна вратата. При положение, че съм сметнал нивото при вратата (посипка+фазер+подложка за ламинат+ламинат) как да го пренеса по диагонал с висока точност? Конец - чертилка?

6. Като цяло кои материали са най-подходящи при сух под върху гредоред с оглед избягването на влажността продиктувана от това, че съм на първи етаж?

Спорни ремонти,
Никола
prascho - майстор
NPen написа:
дравейте,

И аз имам няколко въпроса:

1. При мен е къща на гредоред. На първият етаж съм и стаята е с дюшаме, а под него гредоред, между който големи дупки - около 10 см. дълбочина. С какво мога да запълня тези дупки, тъй като ако използвам суха смес ще стане много солено?
Не ми става ясно как ги виждаш тези дупки. Дюшемето е по-рехаво наредено и прозира или...Ако има възможност да се сложи фибран между гредите е най-добре. Също така гредите на дюшемето къде лежат. Директно върху почвата или има излята плоча...?

2. Какво препоръчвате за сух под - 18мм или 2x12,5мм на Кнауф?
Аз ползвах посипка от керамзит ситна фракция с едрина 0 до 5мм и два слоя фазер по 10мм. Според мен по-добре да са два разминати слоя отколкото един слой с по-голяма дебелина. Препокриването е на 50см, а не на 5см.

3. Проблемът с намирането на посипка на Кнауф все още ли е налице?
Сигурно ще намериш, но цената е по-висока.

4. Какъв нож за зеге да използвам за рязане на парчетата?
Стандартно ножче. Аз рязах с такова за дърво, но с по-ситни зъби. Тези за метал ще са ситни за тази дейност.5

5. Навсякъде препоръчват реденото да почне от срещуположната страна вратата. При положение, че съм сметнал нивото при вратата (посипка+фазер+подложка за ламинат+ламинат) как да го пренеса по диагонал с висока точност? Конец - чертилка?
Аз уж направих водна нивелация, но вкрайна сметка с нивелир определих стаята с най-високо ниво. Сметнах препокриването на тръбите и почнах да редя стая по стая. Нивото взимах между стаите. Ползвах керамзит, който разтилах и невелирах в цялата стая, а плоскостите ги редях от вратата.

6. Като цяло кои материали са най-подходящи при сух под върху гредоред с оглед избягването на влажността продиктувана от това, че съм на първи етаж?
Слагаш найлон и ползваш керамзит + 2х10мм фазер.

Спорни ремонти,
Никола
Устех
NPen - помощник
prascho написа:
NPen написа:
дравейте,

И аз имам няколко въпроса:

1. При мен е къща на гредоред. На първият етаж съм и стаята е с дюшаме, а под него гредоред, между който големи дупки - около 10 см. дълбочина. С какво мога да запълня тези дупки, тъй като ако използвам суха смес ще стане много солено?
Не ми става ясно как ги виждаш тези дупки. Дюшемето е по-рехаво наредено и прозира или...Ако има възможност да се сложи фибран между гредите е най-добре. Също така гредите на дюшемето къде лежат. Директно върху почвата или има излята плоча...?
Става въпрос за пространството под дюшамето (10см. дълбочина), а самото то е плътно подредено. Гредите лежат върху сгурия и няма плоча.
prascho - майстор
При положение, че имаш плътно дюшеме то едва ли имаш достъп до тези 10см? Иначе както писах, най-добре фибран. Той е подходящ материал за влажни части като сутерени.

Тема "Въпрос относно изграждане на сух под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: