• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
bat_danio - специалист
Съгласен съм че е хибрид заради голямата денивелация както казах в една от стаите... ако не бях споменал замаска щеше да питате защо гардероба е на една страна после. И два пласта няма зада се разминава каквото и да е ... осб е хванато в плочата(замаската) с 100мм винт и дюбели през "фибрана" .... ама имахте 3 месеца да прочете ....за какво да повтарям
egomen66 - майстор
Не притеснявай и ядосвай. Важното е ,че си искал да помогнеш нагледно- което е похвално. :supz:
паркетолог - напреднал
bat_danio написа:
Съгласен съм че е хибрид заради голямата денивелация както казах в една от стаите... ако не бях споменал замаска щеше да питате защо гардероба е на една страна после. И два пласта няма зада се разминава каквото и да е ... осб е хванато в плочата(замаската) с 100мм винт и дюбели през "фибрана" .... ама имахте 3 месеца да прочете ....за какво да повтарям
Брейййй,че си докачлив....кому е нужно това напрежение :)
Чест и почитания за труда и прегледноста на темата.Евала!!!
Колегата,както и аз ще вметна само че може и мнооооооого по бързо да стане.... ;)
viewtopic.php?f=50&t=529
bat_danio - специалист
Аз пък не одобрявам по скоро думата е възприемам гипсо.. каквото и да е за пода за това минах и на ОСБ а за перлита аз го използвам само в комбинация с цимент иначе и той неми вдъхва доверие по твърдите му аналози са и по скъпи разбира се.Може да съм старомоден ,но според мен замазката е наи добрия и дълготраен начин за изравняване на основата за каквото и да е последващо покритие. Това си е моето виждане за нещата. Ето стаята с боя и паркет( не е паркет - ламиниран подов картон е :lol: ) реден миналата неделя (просто всичко става бавно защото работя сам и то когато не съм на работа...а тая не е единствената стая ...стягам от тухла цял етаж-кухня, баня, тоалетна, коридор, хол, детска и въпросната спалня+тераси 2 бр и стълбище). Ето и снимките. Вижда се монтираната врата без первази и пода без первази, както и куп мебели...

Прикачен файл

Img0013.jpg

Прикачен файл

Img0014.jpg

Прикачен файл

Img0011.jpg

Прикачен файл

Img0009.jpg
fox_vt - майстор
Точно днес си мислих за същото нещо.Въпроса ми е към пода плоча или замазка за сега незнам колко е равна,може ли да се сложи на гребен по дебел гребен обаче,XPS поне 2 или 3 см.Така че листовете XPS да са равни идеално отгоре.След това върху тях възможно ли е да се нареди ламинат 8 мм минимум и ще има ли опасност да потъне при стъпване отгоре.Също и ако ламината е със самозалепващо покритие отдолу дали става като вариант.
Chefo77 - майстор
Личи си, че за първи път слагаш ламинат. И че не четеш даже листовката. Застъпките ти са малки. Но ти е простено, има "професионалисти", оставящи по 4-5 см застъпка. За другата стая да знаеш - 1.5 пъти ширината на дъската.
И наистина е добре да разминеш максимално XPS-а и ОСБ-то.
Поздравления, че си се справил сам с всичко!!!
Фокси - не би трябвало да потъне. Нали затова е този разтвор отдолу. А ако те притеснява, че XPS-а ще се степа - подложките са от XPS, по-мек от стандартния подов XPS.
fox_vt - майстор
Да точно за самоя XPS дали ще удържи,аз затова и съм се насочил към дебелина на ламината 8 мм.Понеже хем искам да сложа изолация отдолу хем да няма нужда от замазка и да не се вдига прекалено нивото.Иначе ще търся XPS с най голямата плътност която има на пазара.
bat_danio - специалист
относно XPS/OSB редени са в противоположни посоки да на места фугата почти съвпада шанс.....но поради застъпването на листовете тип гискартон цял до него половин фугите се разминават спрямо XPS който също е разминат където може в 90процента от случаите...не че не може и по добре...
относно застъпките на ламината чел съм.... мин 30см но иначе всички тея дето съм ги наслагал щяха да улетят през парното..не твърдя да е правилно но според мен и 15 няма къде да ходи и реших да не ги хвърлям.поради спецификата на стаята се образуваха голям брой такива 15 см парчета които нарастват с всеки ред но наистина застъпването на дъските (ламелите)е малко...просто естетически не ми допада в другите стай няма да е така приемам критиката градивна :?
а за XPS незнам колко е истина, но на Аустротерма дето ползвах подов пишеше нещо като 5-7 тона на кв.м натоварване за до 10 % деформация мисля по спомен, че трудно биха били достигнати при нормалната употреба + че OSB и ламината разпределята товара на по голяма площ... при стъпване на човек/ мебел пак лично мнение ама мисля че е достатъчно плътно да не потъва....
  • 1
  • 2

Тема "Изграждане на сух под XPS+OSB3+Ламинат снимки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: