Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Тани - модератор
Здравейте!
Трябва да облека един подиум с ламиниран паркет, но срещнах затруднения и реших да се посъветвам с вас. Затрудненията са по скоро от идейно естество, отколкото технически затруднения. Имаше допълнителна стълба, която изкъртихме, но сега в двата края гледката е доста грозна и трябва да измисля начин как да се оформи. Въртят ми се разни идеи в главата но ще съм благодарен да споделите и вашите! По ниското ниво ще е постлано с мокет. Паркетът ще трябва да е готов за ... вчера, така че нямам много време за мислене,а трябва действам.
Благодаря предварително на всеки, който сподели идеите си!

ПП
Забравих да спомена че приоритет има добрия външен вид, а не цената, времето или лесното изпълнение!

Прикачен файл

Pic 817.jpg

Прикачен файл

Pic 814.jpg

Прикачен файл

Pic 815.jpg

Прикачен файл

Pic 819.jpg
EDI - майстор
Не знам колко време имаш, ама една идея - удари един мастар и изравни челото.После залепи с пяна челно паркетина.Ако нямаш време, изравни челото с фибран, залепен с пяна и пак паркетина челно с пяна.Това ще ти отнеме 3-4 часа със съхненето на пяната.От ляво гледам бая дупка има, запълни я с ИТОНГ зидан с пяна, става най-бързо.Може парчета паркетина, която е залепена да покрие зидарийката, като стигне до стената.
Тани - модератор
Благодаря ти Еди!
Както казах проблема ми не е технически и на едната снимка се вижда че съм приготвил гипскартон и след малко мога да започвам да изравнявам, но не съм решил до къде . Чудя се дали под фигурата от гипсокартон, която е вляво, ламината да продължава вертикално надолу наравно с нея, или да настърча повече за да изглежда че фигурата е стъпила върху него. Подобна ми е чуденката и за от дясно. Дали да завършва наравно със стената или да излиза и пред нея. Също така се чудя как да избегна алуминиевият профил на външния ъгъл. Някакви идеи?

ПП

Трябва да довършвам десетки неща тук, та технологичното време не е проблем.
EDI - майстор
Според мен и в двете посоки стигни до срещуположните стени, ще изглежда по-завършено.От ляво запълни дупката под картона и ламината челно да стане като перваз между двете срещуположни стени.А металния ръб си мисля, че няма как да го избегнеш от практична гледна точка.Може да се зарежат под 45% вертикалната и хоризонталната част, но няма да има стабилност на ъгъла.Често ще се стъпва и ръба ще се разруши.Ако беше масив по-бива със зарязване, ама на ламинат не бих рискувал.
Тани - модератор
То точно това ми е чуденето. Фигура стъпила върху ламината -ОК, на цялата стена от другата страна :?

Тема "Обличане на стъпало с ламиниран паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: