Много интересна и все по-често дискутирана тема.
enean - напреднал
Здравейте,
Наредиха ми ламината в апартамента. Преди това направиха саморазливна замазка, но понеже я прекъснаха между хола и коридора (не беше възможно да се направи изцяло на един път), сега се усеща голямо потъване точно пред вратата в коридора, на прехода, на влизане в хола. Така като стъпвам мисля че потъването е около 5–7 милиметра, в "дупка" с размери около 80х60 сантиметра, нататък отстрани и назад си е добре.
Мисля че ще мога да рзглобя малка част от ламината и да стигна до тази неравност. Идеята ми е да подложа със строително лепило силикон и да пренаредя ламината. Въпросът ми е при положение че имам 3мм подложка да я изрежа изцяло ли в тоя участък и да лепя там, или да оставя подложката и да пълня с лепило под нея, или пък да изрежа ивици от подложката и да напълня само изрязаните участъци?
Подложката не е най-важното в случая . Изпълненито на запълването и последващото предпазване на участъка от заблудени членове на семейството е това за което трябва да се погрижиш :-D . Демонтираш колкото трябва , очертаваш участъка който те интересува , през 7-8 сантиметра надуваш малки топки силикон под подложката (дупчиш направо с носа на силикона ). Изравняването правиш чрез монтажа , като притискаш парчето внимателно до изравняване . Най важното от цялата операция е да прецениш много точно количеството силикон , трябва да е достатъчно , но не в повече . Успех :thumbs:

Тема "Неравност дупка в замазка под ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: