• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
hristov1 - специалист
Здравейте след 10 дни ще ходя на купувам материали и да правя пода на стая 17м2 сега пода е с старо дюшеме което ще разкова и ще изхвърля отдолу е сгурия и идеята ми е да направя замазка и накрая да положа теракот или гранитогрес:)
Та ето това смятам да направя моля да ме корегирате ако е нужно :)
1)Ще заравня сгурията с мастара
2)Смятам да наредя над сгурията 3-4см фибран за под (изчетох няколко такива теми)въпроса е да сложа ли под фибрана найлон или е излишна гимнастика
3)И вече над фибрана замаска 4-5см с пясък и цимент 1/1 + армираща мрежа
4)Плочките :)
Поздрави :)
Последна промяна от hristov1 на пон мар 23, 2015 2:58 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
Без найлона. Иначе всичко е добре замислено. Замазката трябва да е мин. 4 см., а сгурията добре отрамбована. Друдия вариант е да омешаш в сгурията с пясък и цимент да я дръпнеш с мастар в/у вече положения фибран и после армираната замазка :wink:
chapara - майстор
И си поправи заглавието :axe: :-D :lol:

Явно си мислил как да си запазиш сгурията, а не как да я замажеш :lol: :-D :toimonster:
hristov1 - специалист
Абе да ти кажа честно не те разбрах за заглавието ако трябва пак ще го оправя хахахх :lol: :lol: :? :?
А за 17м2 при 4см замазка 6х50кг торби цимент и още толкова пясък дали ще стигнат че не съм много на ти със сметките
А дали има възможност да натежи живея в къща на втория етаж?:) :partyman:
Има ли смисъл да слагам фибран за шумоизолация че кучето много скача вмомента настилката е ламинат предполагам че на плочките няма да се чува така а и фибрана май няма шумоизолиращи качества доколкото прочетох) ако няма да има фибран слагам дебел найлон нали така ;)
chapara - майстор
hristov1 написа:
Абе да ти кажа честно не те разбрах за заглавието ако трябва пак ще го оправя хахахх :lol: :lol: :? :?
А за 17м2 при 4см замазка 6х50кг торби цимент и още толкова пясък дали ще стигнат че не съм много на ти със сметките
А дали има възможност да натежи живея в къща на втория етаж?:) :partyman:
Има ли смисъл да слагам фибран за шумоизолация че кучето много скача вмомента настилката е ламинат предполагам че на плочките няма да се чува така а и фибрана май няма шумоизолиращи качества доколкото прочетох) ако няма да има фибран слагам дебел найлон нали така ;)
Сега заглавието е добре. Фибрана няма звукоизолационни качества, а единствено ще ти намали тежестта и хамалогията. Минимума на замазката е 4 см., но ти препоръчвам 5-6 см. армирана. При 4см. нужен пясък 0.680 куб., при 5 см.-0.850 куб. при 6 см. - 1.020 куб. Цимента не прави обем! Разтвор 3:1 (4:1) земновлажна замазка.10-12 кофи пясък-50 кг. цимент Друга изолация може да бъде набъбнал перлит, после наелон и армирана замазка.

Изображение

Изображение

http://www.tashev-galving.com/146+CEM+0 ... 0%B5%D0%BD

:wink:
hristov1 - специалист
Така или иначе и с фибран и без замазката ще е 4-5см :) сега като замслих аз още не съм разковал дюшемето да видя какво е нивото ако е ниско може да сложа фибрана но се замислих че май е високо и направо отгоре може да сложа от този перлит найлона и една замазка.. :)Като го разкова ще пиша пак и ще приложа снимки :partyman:
Това което ме притеснява е къде да го бъркам този бетон трябва долу на улицата да го бъркам и с кофи до 2рия етаж стълбището ще стане в цимент дали няма как да бъркам направо отгоре в стаята някъкви идеи да имаш?:) С старата дрелка и миксера смятам че едва ли ще стане ще изгори. :) :-D
chapara - майстор
ЗЕМНОВЛАЖНА ЗАМАЗКА НЕ МОЖЕШ ЗАБЪРКА С ДРЕЛКАТА
Нарочно пиша с главни букви и в червено :idea:

:-D :-D :-D :-D

Изображение

http://instrumenti-mashini-pod-naem.usl ... naem-varna

http://www.kol-bg.com/%D0%B3%D1%80%D0%B ... -462-1.htm
Последна промяна от chapara на пон мар 23, 2015 4:46 pm, променено общо 1 път.
hristov1 - специалист
Леле Чапи златен си вообще не се сетих за това :partyman: :partyman: :prayer: :supz: :supz:
hristov1 - специалист
От предния ден ще си направя майкии за 1 ден би трябвало да стане работата и още едно нещо което не ми е ясно армиращата мрежа не трябва да е плътно до пода нали слагам я на трубчета да кажем на 1см над замазката и има ли значение каква ще е мрежата гледам има в практикер някъкви армиращи мрежи
http://praktiker-online.bg/product/8365 ... rezha.html такава ли трябва да е ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Замазка върху сгурия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: