Много интересна и все по-често дискутирана тема.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Снощи писах, па трих.... Понеже не знам темата на hricava, не знам и какwo всъщност ...
10-15 см за плоча не е малко, здравината и носимостта зависи не само и не най-вече от дебелината.
(Много мразим криви плочи)
В моя случай е друго. Без насипани топчета. Майките циментови, плочите OSB 18мм., през 60см, при монтажа малко монтажна пяна.....
peterpan111 - напреднал
Eто я темата на hricava:

viewtopic.php?f=50&t=1942

Тук се касае за под с фазер. Интересното е, че го е направил през 2006-та, а през 2014 (8 години по-късно) по повод запитване е добавил, че за осем години не е мръднал. Еднослойно положен. В крайна сметка неговото се явява мащабен дългосрочен експеримент :-D , който дава познание как се държи така реализираната система във времето. Аз затова се обнадеждих.
В крайна сметка ще го навивам за циментови майки с ОСБ отгоре и пълнеж между майките - стереопор, фибран, перлит, вестници, квото реши :) и ще ги залепя с монтажна пяна. Може и да дюбелирам тук - там към майките.
Ако не ще - мастари от фазер, обаче мисля да ги залепя плътно под нивел с гипсово лепило (тъкмо по-бързо да изсъхне) и между тях да напълня пак с перлит, фибран, стереопор или квото там... и отгоре еднослоен фазер.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тези подове, ако са правилно напълнени, не би трябвали да правят проблем. :-) С едно единствено изключение.................... Представи си пълен с дрехи гардероб.... или пиано...... То е като изчисляване на плоча, с балкон, без балкон, такива неща
peterpan111 - напреднал
Да, представих си го. Пиано не съм... По-скоро съм малък, но пълен с дрехи гардероб на мястото, където посипката е най-тънка :) :-D :-D Мисля, че няма да има проблем. Или поне се надявам.
peterpan111 - напреднал
С ГФ ще е. И последно. Като съм решил да лепя майките към пода може ли с гипсово лепило, или трябва с циментово?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не разчитам на гипс да ми носи на тежест и вибрации. Цимент, не лепило, пясък с цимент, хоросан с цимент. Нали с това и нивелираш
prascho - майстор
peterpan111 написа:
Eто я темата на hricava:

viewtopic.php?f=50&t=1942

Тук се касае за под с фазер. Интересното е, че го е направил през 2006-та, а през 2014 (8 години по-късно) по повод запитване е добавил, че за осем години не е мръднал. Еднослойно положен. В крайна сметка неговото се явява мащабен дългосрочен експеримент :-D , който дава познание как се държи така реализираната система във времето. Аз затова се обнадеждих.
В крайна сметка ще го навивам за циментови майки с ОСБ отгоре и пълнеж между майките - стереопор, фибран, перлит, вестници, квото реши :) и ще ги залепя с монтажна пяна. Може и да дюбелирам тук - там към майките.
Ако не ще - мастари от фазер, обаче мисля да ги залепя плътно под нивел с гипсово лепило (тъкмо по-бързо да изсъхне) и между тях да напълня пак с перлит, фибран, стереопор или квото там... и отгоре еднослоен фазер.
Човече, какви са тези циментови майки, осб и пълнежи от стиропор......Хората система са направили, която се е доказала с времето. Ти знаеш ли всъщност какво точно целиш да направиш?

За какво са ти тези майки да ги лепиш?? Вземи си керамзит и два слоя ГФ. Системата я имам вкъщи и не мърда под 350кг гардероб в спалнята.
gechev - специалист
То, за толкова време до сега една замазчица щеше да втвърди и изсъхне. :-D :-D :-D
peterpan111 - напреднал
Не, защото остана малко да се кърти - квадрат - квадрат и нещо и машината се счупи.
Ама не ми каза за обемното тегло на полистиролбетона и за колко време съхне до влажност, подходяща за полагане на паркет
gechev - специалист
450 кг/м3, а съхненето зависи от времето навън, но не повече от 15 - 20 дена. Паркетчиите имат влагомери. Хубаво е като всеки бетон да е влажен поне до седмица. Става по здрав.

Тема "Сух под с еднослоен гипсофазер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: