Много интересна и все по-често дискутирана тема.
jekasus - майстор
Аз пък не съм виждал отдавна хлебарките :?
brpraziel - специалист
Супер магазинче веднага ми обърнаха внимание въпреки че съм за малки разфасовки.Взех 2см подов фибран за мое учудване без сглобка(казаха ми че само на 2см нямало).Все пак ще ги фиксирам с хартиено тиксо както ме посъветвахте.Ако стърготината наистина помага кажете имам 1 чувал от цикленето на паркета в другата стая.
nikolovvd - майстор
Chefo77 написа:
... колко време трябва да стържеш ламинат, за да извадиш талаш за да изпълниш цяяялата фуга :?
Само това което се отделя при рязането. Предполагам действа на хлебарките, както натрошените на ситно черупки от яйца на охлювите. Аз мислех да мина с това при реденето на ламината у нас, но жената не даде и ме прати на терасата да си режа там. Почти 100 квадрата. :?
brpraziel - специалист
Готово подът е положен и бих казал че стана доста добре.Забелязах че до вратата на терата прожинира с около 2-3мм нещо което забелязах след като наредих всичко.Оставил съм 7-8мм фуга там мога ли да набутам нещо под фибрана за да се застопори(мисля за керамзит) или ще се обере с време явно там съм пропуснал да изравня добре.

Прикачен файл

IMG_20150607_184337.jpg

Прикачен файл

IMG_20150607_133136.jpg

Прикачен файл

IMG_20150607_093434.jpg

Прикачен файл

IMG_20150607_090449.jpg
Chefo77 - майстор
Е браво, добре изглежда!
Тези 2-3 мм ако тръгнеш да вдигаш ламината, за да подпъхваш нещо, най-много да счупиш някоя дъска ако прекалиш с вдигането. Може да пробваш с много леко надигане и подпъхване между ламината и фибрана на картон от опаковките на ламината. Но малко, не прекалявай!
ЕДИТ: Прегледах снимките, няма да можеш да вкараш нищо, по-добре не рискувай. Евентуално да сложиш обърната Г-образна лайсна 25х20, като едната страна лежи хоризонтално върху ламината, другата се издига вертикално по касата, като натиснеш ламината и лайсната надолу и фиксираш лайсната към касата с някакви винтове. Така ламината ще се притисне леко надолу, без да се ограничава движението му встрани, ако се наложи.
brpraziel - специалист
Успях с един Г-образен шестограм да напъхам картон между ламината и фибрана вече не прожинира ще видим как ще се държи идеята с лаисната е добра още не съм я отхвърлил, но не ми се иска да пробивам дограмата.
Chefo77 - майстор
Е браво! Не вярвах, че ще успееш, но си герой :)
Сега пак можеш да сложиш лайсна така, но да я залепиш с универсален прозрачен силикон към дограмата и към ламината, вместо да пробиваш дограмата. Като я залепиш, сложи нещо тежко, за да затиска надолу за няколко часа. Не прекалявай, да не я затиснеш с някой струг. :-D
nikolovvd - майстор
Чефо, с майсторските ти съвети всеки любител може да стане професионалист. :-D
jekasus - майстор
Chefo77 написа:
Като я залепиш, сложи нещо тежко, за да затиска надолу за няколко часа. Не прекалявай,
:-D

Прикачен файл

DSC_2077.JPG
DSC_2077.JPG (45.97 KиБ) Видяна 1529 пъти
EDI - майстор
И кво - ши тури винцето да притиска и после няколко часа ще обикаля и ще преглъща жално, докат стегне лепилото ли. :? :lol: Ето как се прави - туряш една тухла на лайсната, сядаш до прага, пиеш винце и чакаш да залепне.Докато си почиваш от чакането, може да си резнеш и филенце за мезе :-D

Тема "Съвет за сух под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: