Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте. Нов съм във форума и дано да не съм сбъркал мястото за тази тема.
Наскоро купих стара къща , която е на гредоред отгоре с дюшеме което е в добро състояние но е много неравно.Гредите отдолу са здрави , но по изметнати малко и дюшемето не ляга на всякъде върху тях и са слагани допълнително ками за уплътняване.В по голямата стая доста се клати пода и това малко ме притеснява , не съм живял в къща с гредоред въпреки , че комшиите в другата къща казват че е нормално така да се люлее. Та въпросите са ми:
1. дали да купя водоустойчев шперплат и да го сложа направо върху дюшемето ?
2 .как да го закрепя и какво да сложа под него за пълнеж да уплътни неравностите ако има смисъл ?
3. ще намалее ли люленето ?


Благодаря предварително.
Chefo77 - майстор
Провери как е основата, т.е. гредите. Ако те са ОК (не са изгнили и са почти нивелирани), махай дюшемето и сложи върху гредите водоустойчив шперплат, максимално дебел. Или 2 слоя от по-тънки, задължително разминати на кръст. Хвани го за гредите с дъъълги винтове (например 3.5х55 едра стъпка или по-големи). Между гредите може да наредиш вата или стиропор. Върху плоскостите вече - кеф ти ламинат, кеф ти паркет.
Гредите са здрави , но са доста криви и трудно ще ги нивелирам а и дюшемето е здраво затова мислех направо върху тях да сложа шперплата и пак да го хвана за гредите но на места е доста хлътнало или изпъкнало та не знам от долу да слагам ли нещо за пълнеж.
ivouz - специалист
Щом искаш направо върху дюшемето първо почисти идеално после обилно пяна за ТИ лепиш и нивелираш като се втвърди пяната подходящи винтове.Сцепи листовете шпертплат на половина
ще ти е по лесно.
Ама най добре е както казва Chefo77!

Тема "Съвет за сух под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: