• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
eshk0 - специалист
Значи поръчахме 80 кв ламинат на EGGER http://parketensviat.com/shop/egger-%E2 ... %B0%D1%81/

Може ли този ламинат да се подреди без да има прекъсвания на вратите (лайсни)? т.е да е едно цяло на целия етаж. Също така, мисля да го сложа и в цялата кухня, някои ми викат че става проблем в кухнята, други пък съжаляват че не са сложили ламинат, а са избрали теракота :?

Нека опитните да споделят малко информация :roll:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Би трябвало на опаковката да пише препоръчителна дължина на линия паркет. Не бива да е много, заради линейното разширение. Покрай стените и под съединителната лайсна се оставя луфт в размер по спецификация (на опаковката). Рзбираш> Ако 12 метра паркет поради подходящи условия се удължат с 22мм, то оставените покрай стените 2 х 10мм няма да им стигнат и ще се надуе. Примерът ми е принципен
eshk0 - специалист
Когато пристигнат ще видим какво пише. Продавачът май ми беше казал, че може 6-7м. Но при мен вратите на двете стаи са една срещу друга и се получава 10-11 м заедно с коридора.

Също да попитам, кога е най-добре да се сложи този ламинат? Чувал съм, че ако се сложи при студено време, после като се повиши температурата ламината се е разширявало :?
Последна промяна от eshk0 на ср юли 08, 2015 9:16 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
eshk0 написа:

Също да попитам, кога е най-добре да се сложи този ламинат? Чувал съм, че ако се сложи при студено време, после като се повиши температурата, ламината се е разширявало :?
Тук вече съм без думи.
Успех!
lov - майстор
Просто си попаднал на страшни умници. И понеже споменаваш хора дето ги е яд че в кухнята не са си сложили та вземи ги попитай дсли не яползват само украса към къщата. Аз и трекот не бих препоръчал та ламинат. Кат оттърве твойта една паница на него и на какво ще прилича. Да не говорим ако е било някоя манджа върху ламината. Е един два пъти ще го спасиш ма то аварии в кухнята не е като да не стават. Ще си превърнеш жената в слугиня на един пресован картон. И ако след време прочете какво съм те съветвл сега ще има да ти трие сол на главата дорде си жив.
Сложи си в кухната хубав гранитогрес по възможнозт полиран че да те пофали после жената. То те прекарват доста време там няма какво да се лъжем и ако все пак си решил да си с ламинат си трябва висок клас на износоустойчивост. Пък тя тогава цената му става равна с работата на гранитигреса.
Chefo77 - майстор
Може да се нареди нацяло, ако условията позволяват (влажност, размери, възможности на монтажника). Но винаги остава риска заради една повредена дъска да трябва да се разглабя всичко. Рискът е за Ваша сметка, добре е да го прецените правилно. И още нещо - монтажът е по-сложен, отколкото поотделно в отделните помещения, затова по-висока цена за монтаж "нацяло" е нещо съвсем нормално.
Аз лично НЕ съм привърженик на монтаж на ламинат в кухни, коридори, тераси и на стъпала.
Ламинат се монтира, когато условията позволяват. Оптималният вариант е при 22-24 градуса, която температура е целева в къщата почти през цялата година. Иначе технически трябва просто да е над 15 градуса.
eshk0 - специалист
Вече съм го взел, сигурно ще го сложа и в кухнята.
Никой ли не е слагал ламинат да коментира :)
Мерси за информацията.
naB4o - специалист
Е те колегите казаха, аз съм с ламинат в хол/спалнята, коридор + кухня съм с теракот. Свързването е чрез една красива декоративна лайсна, която не е грозна и за 6-7 години не е мръднала. Обмисляме нов апартамент да взимаме и ламинат бихме сложили в детска/хол/спалня. В кухнята - в полето на трапезарията, в околието на мивка, печка и т.н. теракот или ако имаме финансите гранитогрес. Пък има и теракот с цвят и вид на ламинат, и става много интересна комбинация.
Lisko - майстор
Не съм го слагал, но съм с ламинат в хол и кухня. Никакви забележки. Мисля да махам мокети от спални и коридор и да слагам ламинат ама да видим кога ша е.
eshk0 - специалист
Отказах се от цялостното нареждане, нека да има лайсни на вратите, вместо да развалям после всичко. Обаче все още се чудя дали поне под кухненските шкафове да сложа теракот (гранитогрес), цените са горе долу еднакви. Все пак ще има съдомиялня, пералня, мивка :?
  • 1
  • 2

Тема "Мнения и препоръки за ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: