• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
don_dzatara - специалист
Здравейте,
бях малко в застой с ремонтите от ПИШМАН майстори и май е време да запретна моите две леви ръце и да се хвана да си направя ремонта сам. Поне като ще е криво и некачествено да се сърдя на себе си.
Днешните въпроси към вас са за пода :)
В едната стая съм на плоча, а на пода минават тръби. Искам да направя замазка и да сложа ламинат. Може ли да се сложи стириопор 3-4см и да се изглади със замазка - цимент и перлит. След като стане почти равномерно (почти като за майстор новак) и после да се изравни със самонивелирваща замазка на БауМит?
За другите стаи имам замазка която е неравна и посредата има канал който минават тръбите. Там процедурата която мисля е следната - каналите се замазват със смес цимент-перлит и отгоре пак самонивелирващата на БауМит?
Благодаря на всички за съветите които ще ми кажат.

Свържете се с доказани майстори за полагане на замазки!
sirko - специалист
Стиропор - не, турни си фибран -> армирай с мрежа -> замаска -> саморазливна
rendo - специалист
Задължително фибран - подов, не стириопор
Отгоре армирана замаска (не по малко от 3 см.)
Армировъчна мрежа -
"Армиращата мрежа е с размери 2,0х1,0м, диаметър на тела е 1.8мм
Растер: 50х50мм
Тегло: 0.85кг/кв.м
Армиращата метална мрежа е с поцинковано покритие, има дистанционери на разтояние 30см "

Замаската само пясък и цимент - с перлита ще стане по леко но много по слабо и ронливо - за да го направиш с перлит ще ти трябва "много....много... много цимент :D " и пак няма да си е като цимент и пясък.

Отгоре -саморазливна и това е.
шоп - майстор
+1 стиропора няма място на пода

Или фибран лепен и дюбелиран и отгоре 4 см армирана замазка или само перлитова замазка армирана с готовите поцинковани мрежи 50х50х1.8мм.

вкъши нявсякаде съм с перлитови замазки и ламинат и е ОК. Ако си добър с мастара върху перлитовата замазка не ти трябва нищо друго. Само добре я изпердаши финишно с повече цимент.

Саморазливните замазки за мен са излишно и неоправдано скъпи. Аз лично все още не съм забравил времето , когато замзките се правеха от сгурия от печките и цимент:-)
chapara - майстор
шоп написа:
Ако си добър с мастара върху перлитовата замазка не ти трябва нищо друго. Само добре я изпердаши финишно с повече цимент.
Аз бих добавил че трябва да се изпердаши финишния слой, около 5-10 мм. само със земновлажна замазка (пясък и цимент) :wink: Ръси се и се пердаши колкото да няма перлитови зърна на повърхността. Друга бира е че може да се шпаклова на прясно с циментово мляко вместо разни скъпи саморазливки, но е въпрос на умения :wink:
reevil - специалист
шоп написа:
+1 стиропора няма място на пода

Или фибран лепен и дюбелиран и отгоре 4 см армирана замазка или само перлитова замазка армирана с готовите поцинковани мрежи 50х50х1.8мм.

вкъши нявсякаде съм с перлитови замазки и ламинат и е ОК. Ако си добър с мастара върху перлитовата замазка не ти трябва нищо друго. Само добре я изпердаши финишно с повече цимент.

Саморазливните замазки за мен са излишно и неоправдано скъпи. Аз лично все още не съм забравил времето , когато замзките се правеха от сгурия от печките и цимент:-)
може ли повече подробности за перлитовата замазка?
съотношението на материалите, технология на изпълнение.
имам да оправям пода в една стая и трябва да гоня ниво +12см
дали ще стане да сложа 3см фибран и 8-9см перлитова замазка
или да сложа 6см фибран и 5см земновлажна цименто-пясъчна замазка :rolleyes:
главната ми цел е да стане максимално лек пода.
шоп - майстор
за максимално лек пълнеж сложи 8 см фибран и 4 см армирана циментова замазка. Другият вариант е сух повдигнат под или дюшаме. С перлита при 12 см пак няма да е супер леко, пък и 100 литра перлит са 7-10 лева.
VLADO66 - майстор
Може и на Гечев Тивит-а :)
don_dzatara - специалист
Отношението Цимент:Пясък - 1:1 ли трябва да е
  • 1
  • 2

Тема "Замазка на под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: