Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Chefo77 - майстор
Ако ще те успокои - нищо. Каквото и да направиш, ще е упражнение за луди. Демонтаж, саморазливка, нов ламинат. И НЕ върху 5 мм подложка от полиетилен!
redjoff - помощник
toolegittoquit написа:
nikolson написа:
И да ти даде съвет човек, кел файда? Ти пак ще го направиш "по-евтинко"..
Не си прав. Не търсих най-евтиният ламинат. И подложката, която сложих е единствената, която ми предложиха. Влага по пода няма, влага имаше на една от стените, а от там и цялото помещение беше малко по-влажно, отколкото трябва. И проблемът отдавна е решен. С дренаж от външната страна на стената.
Да, добре. 14лв. 7 или 8мм - все тая. Всъщност ми се искаше да купя едно 10-12мм, но нямаше финансова възможност. Да, добре - може и да има начупени кликове при монтажа, така и при транспорта. Бащата, вече на преклонна възраст, все да се прави на разбирач и какво се ядосал, някои парчета взе да ги "намества" с чукче. Поне на няколко парчета подби ръбовете, може и тези да са в момента. Е, "изгоних" го, ама то колко мога да го "изгоня" от неговият дом, където си прави неща с неговите пари. Въпросът е, че сега има оплаквания от проблема, който го дадох на втората снимка. И се чудя какво може да се направи по въпроса. Ако беше мое, у нас, аз да давам парите - добре. Да, ама не.
Проблема не е в дебелината на ламината, и най-тънкия ламинат може да се нареди перфектно, ако основата е равна.
dedal - специалист
Значи най-лесно ковеш по 2-3 пирона на всеки ламел да не шава и си свиркаш докато изкара :)

Тема "Ламинат - фуги, проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: