Много интересна и все по-често дискутирана тема.
redjoff - помощник
Колега, ако е клик система може да се разглоби сравнително прилично дори и да е много евтин ( няма да се счупят много сглобки).
Купи OSB 9 или 11мм, и го монтирай върху кривия под с пяна като го нивелираш и хванеш с дюбели за пода 8 до 10 дюбела на лист.
След това монтирай ламината може да използваш подложка 1 мм. Това е един от най-безболезнените и бързи начини за изравняване на под може да не е хоризонтален, ако искаш може да е само в една равнина.
toolegittoquit - майстор
Ето къде как е подреден и как са проблемите участъци от двата клика. Взех да се съмнявам при натискане да не би да се разхлабва клика.
Ето как е нормално.
Изображение
Ето къде е проблема. Така се "отваря" като е натиснато.
Изображение
Chefo77 - майстор
Проблемът е, че вероятно кликовете са потрошени - и за да не отваря фуги освен, че трябва да е на равно, трябва и плоскостите да се залепят - иначе пак ще отваря.
5 мм полиетиленова подложка (на руло) е най-глупавото нещо, създавано при ламинатите. За жалост продължават да я произвеждат и да я продават, че я и пробутват понякога ...
Пък Тинки - никой няма да тръгне да чупи кликовете и да ги бута в пакети, най-вероятно ти си ги потрошил при монтажа. То не е особено трудно, крехки са.
Това на снимките на дългата страна ми прилича на пресушаване на помещението.
toolegittoquit - майстор
Chefo77 написа:
Пък Тинки - никой няма да тръгне да чупи кликовете и да ги бута в пакети, най-вероятно ти си ги потрошил при монтажа. То не е особено трудно, крехки са.
Казвам ти имаше подбити ръбове в пакета и от там и ронещи се кликове. Не съм ги видял при купуването. Вероятно при транспорта. Не на всички парчета бяха. Да, подложка на руло ми предложиха. До колкото разбрах има вариант и за някакви плоскости, май XPS, обаче нещо доста кофти ми се вижда слагането им.
На дългата страна всъщност ако не е увеличено на снимка, с просто око почти няма как да се види, освен специално да се търси проблем. От друга страна в помещението имаше проблеми с влага, които трябваше да се решат. Може това също да е дало отражение, защото в началото не беше такава ситуацията, след като го наредих. :? Вече съжалявам и си мисля - защо не сложих един балатум, на него не му пука за неравностите. :lol:
Chefo77 - майстор
Тинки, може да удариш пакет и да счупиш ръбчето. Но НЕ МОЖЕШ да счупиш всички кликове на късата страна, за тази цел пакетът трябва да е смазан. Казах, че е крехка системата, не съм те упрекнал!
XPS-ът се монтира съвсем нормално. На мен лично повече ми харесва за монтаж - не мърда, не се усуква ...
toolegittoquit - майстор
Chefo77 написа:
Казах, че е крехка системата, не съм те упрекнал!.
Добре, прав си. Може тези счупените ръбчета да са се поизронили, а пък после от натиска и остатъка. Не съм специалист и се радвах на резултата, докато не почнаха проблемите. Може би защото като беше реден помещението беше доста по-влажно, а сега се оправиха проблемите с влагата и почна да се отоплява, та и ламинатът да се е "свил". XPS въобще не съм се интересувал как се използва. Мислех, че той се лепи обаче. Идеята е как да оправя нещата или да зарязвам въпроса, защото не може да се извади всичко от помещението.
ftubusa - специалист
"Зарязвай" въпроса.
nikolson - майстор
toolegittoquit написа:
Вече съжалявам и си мисля - защо не сложих един балатум, на него не му пука за неравностите. :lol:
И да ти даде съвет човек, кел файда? Ти пак ще го направиш "по-евтинко". Балатум и сега можеш да сложиш върху ламината, ама влагата остава отдолу. Най-много да тръгне по стените. И да ти кажа, 7мм за 14 лева си се минал. Чак ме хваща яд, как някои хора "на брашното са евтини, а на триците скъпи". Спирам, че почвам да товаря себе си, все едно че аз имам проблем.
шоп - майстор
ftubusa написа:
"Зарязвай" въпроса.
+ 1 към това мнение. Прекалено много се вманиачаваш в проблема. Паркета, дори и най-евтиният 6 мм за 6лв/м2 ще изкара 5-6 години. Аз съм на този принцип в апартаментите, които имам и давам под наем. След 5-8 години правя нов ланинат напряко на основата и боядисвам стените. Ако се наложи сменям и вратичките на вградената кухня и имота е чисто нов и готов за следващият наемател:-)
toolegittoquit - майстор
nikolson написа:
И да ти даде съвет човек, кел файда? Ти пак ще го направиш "по-евтинко"..
Не си прав. Не търсих най-евтиният ламинат. И подложката, която сложих е единствената, която ми предложиха. Влага по пода няма, влага имаше на една от стените, а от там и цялото помещение беше малко по-влажно, отколкото трябва. И проблемът отдавна е решен. С дренаж от външната страна на стената.
Да, добре. 14лв. 7 или 8мм - все тая. Всъщност ми се искаше да купя едно 10-12мм, но нямаше финансова възможност. Да, добре - може и да има начупени кликове при монтажа, така и при транспорта. Бащата, вече на преклонна възраст, все да се прави на разбирач и какво се ядосал, някои парчета взе да ги "намества" с чукче. Поне на няколко парчета подби ръбовете, може и тези да са в момента. Е, "изгоних" го, ама то колко мога да го "изгоня" от неговият дом, където си прави неща с неговите пари. Въпросът е, че сега има оплаквания от проблема, който го дадох на втората снимка. И се чудя какво може да се направи по въпроса. Ако беше мое, у нас, аз да давам парите - добре. Да, ама не.

Тема "Ламинат - фуги, проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: