Много интересна и все по-често дискутирана тема.
wanderer - специалист
Задачата е следната: става въпрос за къща. имаме стая на приземен етаж (спалня), а над нея бъдеща детска. децата (4 бр.) няма да я обитавт постоянно, а само когато са на гости на баба и дядо. Това е доста често, а когато са заедно става малка лудница. Баба ходи на смени, и има нужда от спокойствие и сън, независещи от лудницата горе. тавана на спалнята и бъдещ под на детската е гредоред петнайсетина см, и дюшеме около 4 см от към детската. тавана на спалнята е ГК. търси се максимално добро решение за шумоизолиране общото ниво на детската може да се повдигне с 5 см. финиша е 10 мм. ламинат, значи за шумоизолиране оставт 4 см. максимум. всякакви идеи са добре дошли.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Много вата между ГК и дюшемето и забрави за ламинат. Дебел мокет
Всичко това ще приглуши и омекоти лудницата, до преодолими от същество със здрави нерви нива. Но си е кауза пердута.
Всъщност, реалното решение е размяна на стаите
Говоря ти като човек с Опит
gechev - специалист
Прави се "плаващ" под. Този вид е най ефикасен срещу "ударен" шум.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ударен шум в панелката :| През такъв под просто се чува даже говор. Ако е уплътнено с пръст е горе-долу добре. По принцип е като американска къща. Всички лягат, всички стават и не си пречат
prascho - майстор
Плаващ под в 40мм трудно ще се реализира и действително ефект голям няма да има. 20мм е гипсфазерът и остават само 20мм за посипка. По спомен в спецификацията бе 30мм минимум.

Като цяло е хубаво да се наблегне на пълнеж от вата /каменна/ между гредите и ГК-на. Също така да се положи и акустична мембрана преди крайното покритие. Тази от 3мм не съм я виждал и не знам какъв ефект ще има. Да не е като депрон 3мм :). Виждал съм мембрани по 10мм из форума, но не помня производител.
wanderer - специалист
благодаря за съветите. искрено се радвам че проблема не е мой (на родителите на жена ми е), най малкото няма да съм аз спящия на долния етаж. ще се намери навярно някакво половинчато решение. и на мен ми е ясно, че е много оптимистично да се вярва че с 4 см. може да се шумоизолира, особено при финиш паркет. щеше ми се да има някакъв магически продукт или технология макар и скъпи, ама нейсе :-D
prascho - майстор
Ти май си от младото поколение. Не си чувал за израза "от където е жената, от там е и родата..." :)

П.П. Блажени са вярващите, че проблемите на "дядо и баба" не са проблеми на семейството :-D .
torbalan - Дървен философ
Наеми съседна къща...
wanderer - специалист
бъркаш prascho. не съм от поколението което визираш. имам си достатъчно грижи за да се нагърбвам с чужди. всеки да се оправя. ако мога - ще помогна. ако ли не - поне няма да преча :-D

Тема "Шумоизолация на под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: