Много интересна и все по-често дискутирана тема.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Поне им кажи, че в случая, ламинатът ще действа като усилвател
baretata_7_62 - специалист
Защо ламината ще действа като усилвател? И какво може да го замести като повърхност, в същия ценови диапазон?
8180 - майстор
baretata_7_62 написа:
Защо ламината ще действа като усилвател? И какво може да го замести като повърхност, в същия ценови диапазон?
Хайде да не е усилвател, микрофон да е - "източник" на звук. Пускай (чукай с) нещо върху различни материали и ще усетиш, че ламината е един от най-шумните. Веднъж възникнал, този шум трябва да се "гаси".
n_a го предложи по-горе - дебел мокет е добро КОМБИНИРАНО решение за ударен и въздушен шум. Не се сещам за по-добро интериорно. Нещо на база гума, полиуретан и под. може да има. Имаше балатуми с текстилна подложка едно време, ама не са "модерни" вече, както и килимите.

П.П. Гостувал съм в съвременна английска къща - целият етаж (без баните) + стълбата бяха с мокет 3-4см. Не знам какво имаше в гредореда, но доста добре се държеше - на ходене, музика, говор, кухненски техники и т.н.
EnergySolutions - напреднал
wanderer написа:
Задачата е следната: става въпрос за къща. имаме стая на приземен етаж (спалня), а над нея бъдеща детска. децата (4 бр.) няма да я обитавт постоянно, а само когато са на гости на баба и дядо. Това е доста често, а когато са заедно става малка лудница. Баба ходи на смени, и има нужда от спокойствие и сън, независещи от лудницата горе. тавана на спалнята и бъдещ под на детската е гредоред петнайсетина см, и дюшеме около 4 см от към детската. тавана на спалнята е ГК. търси се максимално добро решение за шумоизолиране общото ниво на детската може да се повдигне с 5 см. финиша е 10 мм. ламинат, значи за шумоизолиране оставт 4 см. максимум. всякакви идеи са добре дошли.
Хората са го измислили. [img]
Прикачен файл:
copersound_3.jpg
copersound_3.jpg (31.14 KиБ) Видяна 5003 пъти
[/img] Това е Copersound. Така се казва материаала. Полага се под замазка и изолира от ударен шум. Вата - мата не ти трябва. Подгъва се в краищата, за да излезе над замазката, след което се изрязва остатъка с макетен нож.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
EnergySolutions написа:
copersound
Цена на квадрат?
Това не върши ли същата работа като дебело меко подово покритие?
EnergySolutions - напреднал
n_a написа:
EnergySolutions написа:
copersound
Цена на квадрат?
Това не върши ли същата работа като дебело меко подово покритие?
6-7 лв мисля, че беше на квадрат. Не съм сигурен да не те заблудя.

Това си е шумоизолация. Произведено си е за тази цел и се продава за това. Предполагам е с по-добри показатели от другото покритие. Не съм ги сравнявал, като технически характеристики. Знам, че на обекта, на който работя слагахме такова. А при нас се гони максимално качество. :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
EnergySolutions написа:
6-7 лв мисля, че беше на квадрат.
В нета има само 2 споменавания, тук и още на едно място и има само един сайт, откъдето си постнал снимката. Все едно този материал не съществува.
Намаляне на шума с 25-29db нищо не е
EnergySolutions - напреднал
n_a написа:
EnergySolutions написа:
6-7 лв мисля, че беше на квадрат.
В нета има само 2 споменавания, тук и още на едно място и има само един сайт, откъдето си постнал снимката. Все едно този материал не съществува.
Намаляне на шума с 25-29db нищо не е
Фирмата доставчик се казва Хидромат. Материала е италиански. Снимките в сайта са от обекта на който работя. Някои от тях съм ги правил лично. Просто не искам да изглежда, като реклама на даден продукт или фирма. Питате за съвет и аз давам. Надявам се да съм бил полезен.
Pooh - майстор
EnergySolutions написа:
Материала е италиански. Снимките в сайта са от обекта на който работя. Някои от тях съм ги правил лично. Просто не искам да изглежда, като реклама на даден продукт или фирма. Питате за съвет и аз давам. Надявам се да съм бил полезен.
Да де, но нещо им е "къса" докИментацията ...
Единственият сертификат, който намерих е за ISO 9001, което си е нищо и половина. А дори и там, въпросната мембрана е определена като "битумна мембрана за хидроизолация, както и за топло, и акустична изолация" ... нещо мътно има. Дори и всичко да е ОК - самият факт, че се полага ПОД замазка, за мен я изхвърля от звукоизолациите, но - това си е лично мнение. Както и това, че прекалявате с рекламата ... :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Pooh написа:
.... прекалявате с рекламата ... :wink:
Ммм, рекламата е малко, всъщност. И недостатъчно интелигентна, може би
:lol:

Тема "Шумоизолация на под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: