• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
jonathan - помощник
Привет!
С безценната помощ на форума направих тавана, сега следва ламинат.
Овъртях се в сметки с промоции и без, обаче едно нещо ми убягва- какви са на практика разликите между дебелината на XPS подложките? По-дебелата (5мм) ще премахне ли шума от стъпките (не за съседа долу а за мене вътре в помещението)? От гледна точка на топлоизолация струва ли си по-дебелата? За обиране на големи неравности смея да твърдя, че пода съм го лъснал като бебешко дупе, така че не е основен фактор.
А ламината е 8мм ас32.
Chefo77 - майстор
Топлоизолация забрави. Ако някой те убеждава в това, че подложката топлоизолира, му се изсмей- толкова е нищожна, че не си струва да се коментира даже.
Ако искаш да се чува максимално малко, има естествени подложки - от дървесни влакна. Те поемат доста по-сериозно шума. Недостатък им е по-високата цена и хигроскопичността.
Ако не ти пука за комшията, слагай 2 или 3 мм от руло и си свиркай :)
jonathan - помощник
Благодаря!
Подложката купих обаче забравих за клик гард. До колкото разбрах бор сан франциско има нужда от импрегнация, обаче не знам дали stoneline castello xl е с влагоустойчив клик. Някой има ли идея? Една тубичка наистина ли само за 10м2 стига? 10лв добра цена ли е?
Spokoiniq - майстор
Chefo77 написа:
Топлоизолация забрави. Ако някой те убеждава в това, че подложката топлоизолира, му се изсмей- толкова е нищожна, че не си струва да се коментира даже.
Ако искаш да се чува максимално малко, има естествени подложки - от дървесни влакна. Те поемат доста по-сериозно шума. Недостатък им е по-високата цена и хигроскопичността.
Ако не ти пука за комшията, слагай 2 или 3 мм от руло и си свиркай :)

Чефо, дай линк за тия подложки с дървесните влакна, моля
Chefo77 - майстор
Spokoiniq написа:
Chefo77 написа:
Топлоизолация забрави. Ако някой те убеждава в това, че подложката топлоизолира, му се изсмей- толкова е нищожна, че не си струва да се коментира даже.
Ако искаш да се чува максимално малко, има естествени подложки - от дървесни влакна. Те поемат доста по-сериозно шума. Недостатък им е по-високата цена и хигроскопичността.
Ако не ти пука за комшията, слагай 2 или 3 мм от руло и си свиркай :)

Чефо, дай линк за тия подложки с дървесните влакна, моля
http://onlineshop.tsonevflooring.com/%D ... 0%BC%D0%BC

Пич, за какво ти е клик-гард? 90% от ламинатите са импрегнирани и допуските на кликовете са много малки, тоя кликгард понякога прави проблеми при закопчаването.
jonathan - помощник
Не съм вещ в занаята, а от Бриколаж ми казаха, че Бор Сан Франциско на кроноедиквоси май, не бил импрегниран и би било добре да се сложи и така стигнах до този извод. В интерес на истината аз ги питах, не са ми го рекламирали. Ако казваш, че не трябва, няма да слагам, и без това не ми се дават повече пари, ама иначе веднъж го правя та ми се иска да е бижу ;)
Chefo77 - майстор
Според мен кликгард и кликсийлър (click-guard / click-sealer) са излишни. Все пак трябва да има причина да смениш пода след известно време, няма да го ползват и внуците ти :)
Но това е според мен, аз не съм гуруто на ламинатите, нали знаеш :) :) Вкъщи съм без такава химия, вече 6 години не съм съжалил, при все че жената мие със стирката поне 3 пъти седмично :)
Здравейте, ще се възползвам от темата, за да не пускам нова.
Въпросът ми е пак за подложката под ламината. Апартаментът ми е ново строителство, но грубия строеж (плочите) са излети преди 4 години. Да считам ли , че няма да има влага и мога ли да сложа подложка с дървесни частици?
По принцип ефекта, който търся от подложката е топло и шумоизолация. Обмислям даже в детската да сложа за подложка корк.
Моля за мнение!
Chefo77 - майстор
Би трябвало всичко да е ОК. Добре е все пак да се провери с влагомер.
За подложката от корк нямам мнение.
Chefo77 написа:
Би трябвало всичко да е ОК. Добре е все пак да се провери с влагомер.
За подложката от корк нямам мнение.
Идеята за корка ми дойде след като видях един ламинат на Егер с коркова вложка и корково покритие. Това, което ме притеснява при него е, че лесно ще се наранява повърхността. И разцветките бяха 4-5 само. Иначе не тропаше като стандартния ламинат и на пипане беше съвсем друго. Затова се замислих за подложка от технически корк...
  • 1
  • 2

Тема "каква подложка за ламинат?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: