• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
kalin72 - майстор
limp3r написа:
Гледам че темата е стара, но да питам: мисля да правя сух под и искам да питам тия плоскости Vidiwall ви са или Vidifloor? Питам защото на първата снимка се чете Vidiwall под ролетката. Къде може да се намерят такива плоскости. Прерових целия нет и не можах да намеря плоскост 1,5м на 0,5м гипсофазер с федер и нут. Че и на цена 7.50лв за кв.м. Има само Vidifloor Solo на цена 16лв за кв.м. Благодаря предварително.
Гипсофазерните плоскости за под са Vidifloor, ето откъде мисля да ги купя аз, цената е 6,12 лв за м2, дори и двойни, пак излизат по-евтино за направи сам от Соло-то.:

http://www.baumarket.bg/product/gf_knau ... 0_1000_10/

http://www.baumarket.bg/department/dryw ... ds/page/2/
limp3r - специалист
Благодаря колега :) В крайна сметка с такъв гипсофазер ще го правя, че Соло-то излиза много скъпо. Аз исках ако е възможно колегата leonardo_vd да сподели от къде е купен точно този гипсофазер, който той е монтрал. Че с този нут е по-лесен монтажа (поне така си мисля :) ) и цената която е дал е много добра.
Тани - модератор
Ти хубаво гледаш цената , но да беше погледнал и датата МнениеПубликувано на: 1 Май 2006 19:52:54 :lol:
А може колегата да е имал предвид цената за брой , а не за квадрат:
http://www.baumarket.bg/product/vidiflo ... fazer_pod/

Цена: 8.64 лв. с ДДС за брой
Цена: 16.00 лв. / кв.м. с ДДС
vladilen - специалист
Колеги, удачно ли изпълнените на под за баня върху гредоред (стара къща) с Гипсфазер VidiFLOOR 1000/1500/10?
Предвид товар че трябва в изравнителната посипка да се изгради и тръбата за подовия сифон, пък и самият той как ще се захване стабилно!
Варианта от който бягам е бетонна армирана плоча заради теглото - не ми се ще да натоварвам гредореда!

Други предложения също приемам!
:partyman:
Тани - модератор
За баня бих ти препоръчал полистербетон - само стиропорени гранули и цимент без пясък.Щом е гредоред ще трябва и да го армираш обаче! Става доста по-здраво и по-леко от сухия под , а и ще то е по-лесно с наклоните. Трябва да изчакаш обаче поне седмица преди да лепиш плочките - много бавно съхне!
kalin72 - майстор
Пак за сух под за баня - имам бетонна плоча, и ниво, което да достигна, около 15 см...не ми се искат мокри процеси, дали ще стане с керамзит за изравняване, фибран 2 по 5 см, и гипсофазер, добре хидроизолиран с течна изолация?
vladilen - специалист
Тани написа:
За баня бих ти препоръчал полистербетон - само стиропорени гранули и цимент без пясък.Щом е гредоред ще трябва и да го армираш обаче! Става доста по-здраво и по-леко от сухия под , а и ще то е по-лесно с наклоните. Трябва да изчакаш обаче поне седмица преди да лепиш плочките - много бавно съхне!
а може ли "рецептата"?
помещението е около 2 на 2 метра
каква е подходящата армировка и дебелина/има ли минимална такава?
:?
limp3r - специалист
Тани написа:
Ти хубаво гледаш цената , но да беше погледнал и датата МнениеПубликувано на: 1 Май 2006 19:52:54 :lol:
А може колегата да е имал предвид цената за брой , а не за квадрат:
http://www.baumarket.bg/product/vidiflo ... fazer_pod/

Цена: 8.64 лв. с ДДС за брой
Цена: 16.00 лв. / кв.м. с ДДС
Тани, видях че темата е стара ;) Затова и започнах поста си с
Гледам че темата е стара, но да питам...
А относно цената мисля, че не би трябвало да е по-скъпо 5 години по-късно, даже напротив. Наистина колегата може и да е имал предвид, че цената е за брой. Затова попитах за повече информация ако е възможно.
trockenbauer - напреднал
Относно цената,да по-евтини са вече като се има предвид,че се произвеждат в БГ и въпреки почти 95% износ на продукцията остава и за вътрешния пазар.
Има ги в Практикер дори и са на цена под 6.00BGN за плоскост/не помня точно тъй като не пазарувам материали от "хоби"хипер маркети,но ми направи впечатлание.

Изображение

Изображение
Суха посипка за система F135: 2 х 12,5 мм гипсфазерни плоскости Vidifloor.
Чест и початиния към Леонардо,но специално за посипката ти трябва и нещо повече от мастар и нивелир.
Същото беше и с предишната система за сух под от гипскартонени двойно слепени плоскости от 1998-2000,промени се само материала от който са изработени плоскостите,но системата на монтаж е същата.
През 2002 при реконструкцията на сградата на бившия ВИАС бяха дошли инструктори от Knauf GmbH и доста подробно обясняваха стъпка по стъпка/не е някаква "философия" или извън земна технология,но все пак е добре да го покаже човек който е част от създаването нали?/Системите за сухо строителство винаги са били създавани да бъдат "прости",ефективни,надеждни и прочие.Но кучето дето стояло пред месарницата гледайки не е станало ватман примерно нали така? :wink:
Браво за темата.

Успехи в начинанията.
Винаги много рапидки в джоба и прясна шпакловка в коша :)
trockenbauer - напреднал
kalin72 написа:
Пак за сух под за баня - имам бетонна плоча, и ниво, което да достигна, около 15 см...не ми се искат мокри процеси, дали ще стане с керамзит за изравняване, фибран 2 по 5 см, и гипсофазер, добре хидроизолиран с течна изолация?
И задължителната гумена лента във всички ъгли!!!Добре положена и обработена.
Радвам се когато чета такива неща. :)
Успех в начинанието.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Направа на сух под от Гипсофазер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: