• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
trockenbauer - напреднал
vladilen написа:
Колеги, удачно ли изпълнените на под за баня върху гредоред (стара къща) с Гипсфазер VidiFLOOR 1000/1500/10?
Предвид товар че трябва в изравнителната посипка да се изгради и тръбата за подовия сифон, пък и самият той как ще се захване стабилно!
Варианта от който бягам е бетонна армирана плоча заради теглото - не ми се ще да натоварвам гредореда!

Други предложения също приемам!
:partyman:

Прикачен файл

U1539.jpg
инсталации в изравнителния слой/суха посипка/система F135 на Кнауф
U1539.jpg (54.39 KиБ) Видяна 21888 пъти

Прикачен файл

U1153.jpg
инсталации в изравнителния слой/суха посипка8система F131 на Кнауф
U1153.jpg (62.62 KиБ) Видяна 21888 пъти
trockenbauer - напреднал
veselin genchev написа:
hricava написа:
Слага се за хидроизолация по принцип при наземна плоча. Чисто практически ако сте виждали перлита какво представлява ще оцените защо в България се слага това отгоре- за да не се пръска, тъй като е леко, трошливо и хвърчи из цялата стая, отделно е неприятно за дишане. С покриване отгоре се избягва излишното разпиляване из стаята, а и ако решите да пуснете плочата малко по от високо ще избяга половината перлит под нея :) Освен това тъй като се оставя отстояние от стената за разширение това пространство според спецификациите трябва да се запълни с минерална вата.Е хубаво ще е дори да се натъпче тази вата под нея да бъде найлона, за да се избегне излизането на перлита-лично мнение....
Колко трябва да е това отстояние от стената за разширение и майките си остават от долу,нали?
Това да не са луканки ве колега да се тъпчат. :?
Перлита се слага за топлоизолация,а не за хидроизолация!!!
За хидроизолация се ползва мозайката!!!
Винаги чувалите с перлит преди да се прибавят към материала за замазка се пълнят с вода и се оставя да набъбне!!!Пише го изрично на чувала иначе ще трябва да работите с противогаз! :lol:
Сухата посипка на Кнауф е восъчно-перлитна,като восъка служи за импрегнант и в същото време споява посипката при поставянето и "обработката" и преди монтажа на плоскостите.

Поставя се цокал-ивица/кече-високо пресована вата с голяма плътност и това се прави винаги за да се отделят двата елемента под-стена/всеки би трябвало да се досети защо или да прочете/.
Представлява ивица с дебелина 10-15мм и ширина 100-150/фабрични размери/поставя се,полагат се посипки,покрития и това което е в повече се изрязва преди полагането на настилката!Настилките пък се отделят от стената с лента полистирен с дебелина 3-5мм и по идентичния начин излишека се изрязва преди поставянето на перваза или цокъла.По този начин се получава еластична мембрана която позволява свободното/микро/движение на настилката и предотвратява деформации,също така предотвратява предаването на вибрации между двете покрития.
/Защо се слага гумена лента на профила UD или CW и също зад директните окачвачи!!!/А ако Ви попитам защо се слага гумена уплътнителна лента на лицевата страна на CD профила/фабрична ширина 60мм предназначена за конкретния профил/ преди да монтирате плоскостите ще ме обвините в ерес :) Но да си кажа все пак:За предотвратяване на "дрънченето"и предаване на вибрации и шума предизвикан от тях,особенно при еднослойните предстенни обшивки/които са масово разпространени в региона отсам "желязната завеса"/.



Успех в начинанията. :)


"...Бил съм,видял съм,правил съм го.
Ако пак ме повикат,ще го направя отново..."
:-({|=

Прикачен файл

U1145.jpg
Връзка към стена в мокри помещения.
За тези които се интересуват как се изпълнява монтажа в бани
U1145.jpg (77.58 KиБ) Видяна 21880 пъти

Прикачен файл

U1154.jpg
Връзка на елементите в областта на вратата
U1154.jpg (60.7 KиБ) Видяна 21880 пъти

Прикачен файл

U1151.jpg
връзка към монолитна стена върху под от гредоред
U1151.jpg (79.14 KиБ) Видяна 21880 пъти

Прикачен файл

U1150.jpg
връзка към щендерна преградна стена
U1150.jpg (48.19 KиБ) Видяна 21880 пъти
Yav
Здравейте,
Купих Vidifloor Solo и XPS – подов, за направата на сух под. Взех и разните там специални лепила и винтове. Обаче тази каменна вата с дебелина 10 мм, никъде не успях да я открия (тази която се слага покрай стената за ударния шум). Бихте ли ми казали магазин в София където я продават. Вместо каменна вата, мога ли да използвам EPS с дебелина 10 мм. Понеже съм на първия етаж, а отдолу са мазета има ли смисъл под XPS за слагам найлон, или някаква хидроизолация. Предполагам че не, защото XPS-a е водонепропусклив, обаче не съм сигурен. Мерси!
Spokoiniq - майстор
Вчера гледах такава вата в Конструмат в Дружба, има в нета контакти, да не е реклама.
Yav
Мерси за информацията, но аз днес си намерих вата 1,3 см. Имам един леко малоумен въпрос. XPS-а който редя на пода има от едната страна логото на фирмата и надписи. От другата страна е празен (няма надписи). Аз го редя с надписите нагоре. Има ли някакво значение как ще е обърнат (с надписите, или без надписите нагоре)?
Yav
Ето какво сътворих за два дена с XPS -10 см и VF Solo. Разликата на температурата в помещението веднага се почувства. Така и не можах да обърна солото с надписите към помещението (на филмчетата винаги надписите са нагоре към помещението, но мисля че няма разлика между лицето и гърба на плоскостите). Просто кантовете не се получават като започна да редя отляво надясно. Както и да е доволен съм от резултата. Ето снимки от GSM.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
FMaster - специалист
Браво колега, много доре е станало, не се коркай за лицата ... и подбора на материал ти е идеален! Естествено, че и микроклимата в помещението ще се промени драстично, ще го усетиш максимално при големите студове. Принципно при твоя варянт на дебелина и конструкция, не е необходимо фибрана да се лепи, просто се нарежда.Със здраве да си го ползваш!
Yav
Дано инвестицията да си заслужава. Дано да давам по-малко парички за отопление, че от мазетата идва доста студ. XPS-а го залепих за да нивелирам пода. Е можеше и без да се лепи, ама да се намира работа. Мерси за думите колега :)
infomar
Давате поставяне на перлита в насипно състояние. Каква е причината да не се забърка перлита с малко цимент и между майките да се направи като замазка? Пак ще е леко, равно, но и много по-здраво. Върху нея поставяй всякакви плочи. Ако пода стане идеално равен, няма причина да не паснат добре върху него, а и ако се залепят на места за долната замазка те няма да мръднат? Ако нямате бърза работа за няколко дена в топло време перлитовата замазка ще изсъхне бързо!! а и може между плоскостите и замазката да се постави онази изолация която се поставя под дървените плоскости....
leonardo_vd написа:
Ми мисля да няма проблеми с влагата все пак е от рода на стиропора.
Перлита няма нищо общо с стиропора...Едното е минерал,другото производно от нефтопродукт....
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Направа на сух под от Гипсофазер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: