• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
pipbel - майстор
Аче тия грундове да не би да са хидроизолационни.. :?:
Според мене по сигурно е безопасно е да се лепят плочките с монтажно лепило или силикон.
В края на краищата ГФ повърхност си е доста равна.
leonardo_vd - модератор
pipbel написа:
Аче тия грундове да не би да са хидроизолационни.. :?:
Според мене по сигурно е безопасно е да се лепят плочките с монтажно лепило или силикон.
В края на краищата ГФ повърхност си е доста равна.
ПОлзва си се лепилото за плочки и никакви силикони, за лепенето говоря.
pipbel - майстор
leonardo_vd - къде го пише, по коя спецификация ?
При Кнауф не е упоменато..... :?
Дай линк някакъв, че subzero ме притесни с въпроса си, а пък на пролет ме чака това упражнение.
ribnikolaevi - майстор
Какви биха били минусите /и плюсовете/ ако се използват ОСБ плоскости вместо гипсофазерни за направата на сух ход? Под тях е оригиналната посипка на Кнауф.
Проблемът, който се опитвам да реша, е следния: Ще слагам масивен паркет. Фирмата за паркета твърди, че резултата е по-добър, ако се залепи за пода. В спецификациите на Кнауф пише, че при техния вариант /с гипсофазер/ може да се ползва масивен паркет като покритие, но без лепене.
Всэщност основния проблем, за който се сещам е, че ОСБ плоскостите не са прави. Но ако трябва от завода ще си ги докарам и би трябвало този проблем вече да не съществува. Друг възможен проблем е, че се гънат. Едно евентуално решение на този проблем е, да направя долния пласт с гипсофазер, а горния с ОСБ плоскости.
Всъщност се опитвам да избягам от най-логичното /но и най-скъпо/ решение - два пласта гипсофазер, отгоре един пласт ОСБ.
Имате ли мнения за различните варианти?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има и още варианти. Да наредиш OSBто като дюшеме, върху дървени майки. Помежду си посипвай каквото искаш. Отгоре си реди паркета.
ribnikolaevi - майстор
n_a написа:
Има и още варианти. Да наредиш OSBто като дюшеме, върху дървени майки. Помежду си посипвай каквото искаш. Отгоре си реди паркета.
Вярно е, че го има. Но пада шумоизолацията. Ако се накове някаква гума между майките и ОСБ плоскостите, дали ще се подобри шумоизолацията. Притеснява ме наличието на едно много буйно дете и отношенията ми с комшиите. :-D
Какви минуси би могла да има системата с един пласт гипсофазер, а над него един ОСБ?
Също и система от 2 ОСБ пласта?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Da, akо наковеш през гумата, ще увеличиш шумоизолацията.
Не виждам смисъл от комбиниорането на гипс и OSB.
LazarGanev - "Велик майстор"
Мога да ти споделя технологията, която ползва една фирма при изграждането на дървени къщи на два етажа. Върху гредите се кове ОСБ (не знам дебелината, ама като върви 100кг човек между гредите се гъне) и върху него - дюшеме. Между гредите 10см вата и отдолу гипскартон. Ако решиш върху гредите под ОСБ-то може да наковеш ленти микропореста гума за подобряване на шумоизолацията.
pipbel - майстор
ribnikolaevi къде прочете че масивния паркет не следва да се лепи на ГФ ? То има и логика де...

Дай линк че ме замисли и взех да се чудя дали не си прав. :?
Че ей сега ще дойде Юли и трябва да го правя сухия под. Финиша ще е масивен паркет като тебе.

Като се абстрахираме от гредите споменати тука и се върнем към оригиналната технология за сух под мисля че по-добър варант е 2 слоя ОСБ преди паркета, отколкото каквито и да са комбинации на ГФ+ОСБ.
Ама 2 по 9/11мм няма да е стабилно струва ми се, по-добре би било 2 по 15мм ОСБ, за предпочитане ОСБ-3 (влагоустойчивото)
ribnikolaevi - майстор
pipbel написа:
ribnikolaevi къде прочете че масивния паркет не следва да се лепи на ГФ ? То има и логика де...

Дай линк че ме замисли и взех да се чудя дали не си прав. :?
Че ей сега ще дойде Юли и трябва да го правя сухия под. Финиша ще е масивен паркет като тебе.

Като се абстрахираме от гредите споменати тука и се върнем към оригиналната технология за сух под мисля че по-добър варант е 2 слоя ОСБ преди паркета, отколкото каквито и да са комбинации на ГФ+ОСБ.
Ама 2 по 9/11мм няма да е стабилно струва ми се, по-добре би било 2 по 15мм ОСБ, за предпочитане ОСБ-3 (влагоустойчивото)
http://knauf.bg/knauf/home.nsf/Trockenboden.pdf - страница 4, горе вляво "подходящ за свободно /плаващо/ полагане на паркета".
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15

Тема "Направа на сух под от Гипсофазер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: