• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
ribnikolaevi - майстор
LazarGanev написа:
Мога да ти споделя технологията, която ползва една фирма при изграждането на дървени къщи на два етажа. Върху гредите се кове ОСБ (не знам дебелината, ама като върви 100кг човек между гредите се гъне) и върху него - дюшеме. Между гредите 10см вата и отдолу гипскартон. Ако решиш върху гредите под ОСБ-то може да наковеш ленти микропореста гума за подобряване на шумоизолацията.
Имаш ли повече инфо за тази микропореста гума? Фирма, марка?
LazarGanev - "Велик майстор"
Продава се на квадрат (л.м.). Представлява същото нещо като изолациите за тръби, но е на руло. Като марки се сещам "K-flex", но има и други.
pipbel - майстор
В спецификациите на Кнауф пише, че при техния вариант /с гипсофазер/ може да се ползва масивен паркет като покритие, но без лепене.
Ааааа ribnikolaevi, проверих,не е съвсем коректно. Цитираш само 1 абзац.
Освен това там е казано и следното :
Подходящи за лепене на многослоен готов паркет и паркетна мозайка.
Освен това на последната страница долу :
Многослоен готов паркет или паркетна мозайка са подходящи при залепяне по цялата повърхност върху сухия под. При разделителен слой или свободно полагане също и други паркетни видове.
Така че свободното (плаващо) полагане е само 1 от опциите, не и да го препоръчват изрично. Дори е изброено след лепенето. :cool:
ribnikolaevi - майстор
LazarGanev написа:
Продава се на квадрат (л.м.). Представлява същото нещо като изолациите за тръби, но е на руло. Като марки се сещам "K-flex", но има и други.
Можеш ли да кажеш магазин /склад/ в който се продава, където ще ми продадат на дребно?
ribnikolaevi - майстор
pipbel написа:
В спецификациите на Кнауф пише, че при техния вариант /с гипсофазер/ може да се ползва масивен паркет като покритие, но без лепене.
Ааааа ribnikolaevi, проверих,не е съвсем коректно. Цитираш само 1 абзац.
Освен това там е казано и следното :
Подходящи за лепене на многослоен готов паркет и паркетна мозайка.
Освен това на последната страница долу :
Многослоен готов паркет или паркетна мозайка са подходящи при залепяне по цялата повърхност върху сухия под. При разделителен слой или свободно полагане също и други паркетни видове.
Така че свободното (плаващо) полагане е само 1 от опциите, не и да го препоръчват изрично. Дори е изброено след лепенето. :cool:
Точно за да прецениш за твоя конкретен случай ти пратих линка. Аз лично съм с обикновен масивен /не е многослоен/ паркет и доколкото разбирам, не се препоръчва лепенето.
astrata1 - напреднал
Дали неможе да се нареди гипс фазера върху згурия ,че като махнах дървения под под него има 5 сантиметра згурия .Някой да е пробвал.
velsi - Почетен майстор
Става. Аз постъпих така: трамбовах сгурията, положих найлон, насипах перлит и отгоре два пласта гипсфазер. Направо върху сгурията няма да стане. Ако не ти излизат сметките с нивото, просто махни малко от сгурията.
lotosf - специалист
Здравейте!!!!Аэ до сега не съм правил сух под но ми е много интересна темата.Виждал съм как се прави само че при описаната тук технология с перлит .Въпроса ми е не е ли въэможно да речем под гипсофазерните плоскости да се наредят други плоскости подобни на фибран или стиропор които да са с достатъчно добри характеристики на товароносимост и от горе да се наредят плоскостите от гипсофазер??
velsi - Почетен майстор
Сигурно може, но тези плоскости няма да оберат неравностите на основата, а ще ги пренесат върху гипсфазера.
milko_do - специалист
Не сигурно, а със сигурност може да се нареди някакъв вид полистирол с достатъчна плътност, но това е само ако ти е равно отдолу и единствения ефект, който се търси е топлоизолация.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15

Тема "Направа на сух под от Гипсофазер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: